Apple vyhral spor so Samsungom, ktorý mu teraz musí zaplatiť viac ako 500 miliónov

Apple
YouTube: Jonathan Morrison

Zdalo sa, že sa bude jednať o nekonečný súdny spor, ktorý už ani nebude mať dohru, no stal sa pravý opak. Trvalo to až 7 rokov, čo federálny súd v Kalifornii rozhodol o tom, že spoločnosť Samsung je vinná z porušenia troch patentov patriacich jablčnej spoločnosti Apple. Teraz tak majú inžinieri v Samsungu čo robiť, pretože pokuta je poriadne veľký balík peňazí.

Sedem rokov sa Apple súdil som Samsungom a napriek už dnes známemu verdiktu súdu v San Jose v Kalifornii, súdny proces stále nie je u konca. V tejto chvíli musí Samsung zaplatiť Applu až 539 miliónov dolárov ako náhradu škody, aj keď Apple pôvodne žiadal 1 miliardu amerických dolárov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Apple ešte nemá nič isté, Samsung sa odvolá

V tomto týždni federálny súd v San Jose zatiaľ rozhodol o náhrade škody za porušenie troch patentov spoločnosti Apple, ktoré Samsung pri svojich smartfónoch porušila. Samsung porušil patent pri zaoblených rohoch telefónu, okraj okolo predného panela zariadenia a zarovnanie mriežky ikon. Vo verdikte sú ešte zahrnuté ďalšie dva patenty, ktoré sa starajú o vôbec samotné fungovanie systému.

Právnik spoločnosti Samsung uviedol, že verdikt nie je založený na dôkazoch, takže môžeme očakávať zo strany kórejského giganta vznesenie námietky a súdny proces bude opäť prebiehať. O tom, že Samsung skopíroval iPhone, sa hovorilo už pri prvej generácii iPhonu a pri Samsungu Galaxy S, ktorý priniesol na prvý pohľad naozaj podobnejší vzhľad. Od tej doby sa medzi týmito spoločnosťami ťahá proces, ktorý by mal dať za pravdu jednej alebo druhej strane.

Zdroj: gsmarena.com ilustračný obrázok: YouTube – Jonathan Morrison

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre