AppleSpravodajstvo

Apple údajne zvažuje použitie OLED displejov od čínskej spoločnosti BOE v budúcoročných iPhonoch

Americký gigant chce upustiť od dlhoročného obchodného vzťahu so Samsungom a hľadá inú alternatívu

Americký technologický gigant Apple chce údajne už koncom tohto roka zásadne zmeniť dodávateľa najpotrebnejšieho a najdrahšieho komponentu všetkých smartfónov. Reč je o OLED displejoch, ktoré uvidíme v nových iPhonoch ešte častejšie ako doteraz.

Apple hľadá lacnejšiu alternatívu

Väčšie využívanie OLED displejov vo svojich najnovších modeloch zásadne ovplyvnilo cenovky nových zariadení, ktoré určite porástli aj vďaka cenám najnovších technológií. Aktuálnymi dodávateľmi spoločnosti Apple sú jej konkurenti, spoločnosti Samsung a LG, ktoré trh s OLED displejmi viac menej ovládajú. Najnovšie správy ale naznačujú, že americký gigant chce upustiť od dodávateľov z Južnej Kórey a to najmä z finančného hľadiska. Spoločnosť totižto už v týchto dňoch aktívne testuje flexibilné OLED panely od čínskej spoločnosti BOE, ktoré by mohli byť oveľa lacnejšou alternatívou. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Veľké plus pre Čínu

Keďže spoločnosť Apple je americkou spoločnosťou, v tomto prípade môžme hovoriť o celkom paradoxnej situácii. Sankcie USA zakazujú čínskym spoločnostiam obchodovať s americkými dodávateľmi, no prípadné použitie čínskych OLED displejov v amerických smartfónoch je vlastne tá istá situácia, len obrátená naopak. Ako sa s touto situáciou vysporiadajú predstavitelia spoločnosti Apple, poprípade aj predstavitelia USA, zatiaľ nevieme, no čo je takmer isté je, že čínsky trh s OLED displejmi sa naozaj výrazne posilní, čím bude oveľa konkurencie schopnejší.

Čínska spoločnosť BOE už dlhé roky v oblasti OLED displejov výrazne inovuje, čoho výsledkom sú aj prvé prototypy flexibilných OLED displejov. I keď spoločnosť zatiaľ výrazne zaostáva za konkurenciou z Južnej Kórey, dohoda s americkým Applom by jej výrazne pomohla. Aktuálne je totižto BOE jedným z dodávateľov spoločnosti Huawei, ktorá neustále rastie a v spojení s úspechom spoločnosti Apple by z nej tak mohol vyrásť naozaj jeden z najväčších výrobcov OLED displejov na svete.

Bližšie detaily o prípadnej dohode

Pochopiteľne, dohoda ešte nie je uzavretá a spoločnosť Apple stále čaká na výsledky vlastných testovaní a splnenie potrebných certifikácií. Ak ale výsledky ukážu, že OLED displeje od BOE spĺňajú všetky požadované parametre, môžme očakávať, že prvé iPhony s týmito displejmi budú na trhu až koncom budúceho roka (generácia iPhone 2020). Spoločnosť BOE údajne už teraz začína s budovaním novej továrne v čínskej provincii S’-čchuan, ktorá bude po uzatvorení dohody vyhradená výlučne pre spoločnosť Apple. 

Ak sa chcete o spoločnosti BOE dočítať viac, poprípade vás zaujímajú bližšie detaily o prípadnej dohode medzi oboma spoločnosťami, určite vám odporúčame prečítať si pôvodný článok na stránkach Nikkei Asian Review.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close