Apple je opäť na vrchole. V predajoch predbehlo nielen Xiaomi, ale i Samsung, tvrdia analytici

V 4. kvartáli 2021 sa podarilo spoločnosti Apple predať najviac smartfónov spomedzi všetkých predajcov. Spoločnosť pokryla 22% celosvetového dopytu.

Apple Samsung Xiaomi
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Trh so smartfónmi sa v posledných rokoch vyvíja veľmi dynamicky. Je viacero dôvodov, prečo sa tak deje. Jednak pandémia ovplyvňuje dodávateľské reťazce a vo všeobecnosti je na trhu nedostatok čipov, tak zároveň vyrástli i noví hráči. Za spomenutie stojí napríklad spoločnosť realme, ktorá je aktuálne najrýchlejšie rastúcim predajcom smartfónov na svete.

Apple je opäť na vrchole

Najnovšie dáta, ktoré prináša spoločnosť canalys.com odhaľujú, že s problémami na trhu sa v priebehu 4. kvartálu minulého roka  najlepšie vysporiadala spoločnosť Apple. Tá totiž ovládla predaje, tvrdia analytici. Podľa publikovaných správ spoločnosť Apple pokryla 22% celosvetového dopytu zatiaľ čo spoločnosť Samsung „len“ 20% a Xiaomi 12%. Štvrtou najúspešnejšou spoločnosťou bolo Oppo s 9% podielom a prvú päticu uzatvára vivo s 8%. Nižšie si môžete pozrieť podrobné štatistiky v porovnaní so 4. kvartálom 2020.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Apple predaje smartfonov 4. kvartal 2021
Zdroj: canalys.com

Analytici v súvislosti s úspechom Apple hovoria, že spoločnosť uspela najmä vďaka nadpriemerným predajom iPhone zariadení v Číne, kde Apple zvolilo agresívnu cenovú politiku.

„Apple je po troch štvrťrokoch späť na vrchole trhu so smartfónmi, poháňaný hviezdnym výkonom iPhonu 13,“ povedal analytik Canalys Sanyam Chaurasia. „Spoločnosť Apple zaznamenala v Číne bezprecedentné predaje telefónov iPhone,..“ dodáva.

Experti rovnako prízvukujú, že za úspechom stojí i dokázania udržania si dodávok čipov pre svoje zariadenia, hoci aj Apple musel znížiť plán výroby smartfónov v dôsledku ich nedostatku.

„Na prioritných trhoch si Apple zachoval primerané dodacie lehoty, no na niektorých trhoch museli zákazníci spoločnosti počkať o niečo dlhšie, kým sa im do rúk dostali najnovšie iPhony.“ hovorí Sanyam Chaurasia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre