Google prináša Android hry pre prvých používateľov Windowsu 10 a 11. V ktorých regiónoch sú dostupné?

Google prináša Android hry do rozhrania Windows 10 a Windows 11 pre prvých používateľov. Dostupnosť je zatiaľ limitovaná pre pár regiónov.

Android hry na Windowse_nahlad
Zdroj: Vosveteit.sk

Spoločnosť Google ešte v decembri minulého roka prezradila, že plánuje priniesť Android hry do rozhrania Windows počítačov. Uviedol to Greg Hartrell, produktový riaditeľ hier pre Android spoločnosti Google. Spoločnosť bola však na ďalšie informácie skúpou. To sa zmenilo v januári tohto roka, kedy priblížila ďalšie podrobnosti o tomto projekte. Google uviedol, že Android hry bude postupne zavádzať v priebehu tohto roka. Zdá sa, že spoločnosť práve s tým začína.

Google prináša Android hry do rozhrania Windowsu

Spoločnosť najnovšie sprístupnila v rámci obchodu Google Play novú podstránku, v rámci ktorej pozýva prvých používateľov, aby si sa stali testermi a vyskúšali si Android hry v rozhraní Windows počítačov. Hneď v úvode však  musíme uviesť, že v našom regióne si (zatiaľ) Android hry v rozhraní Windows počítačov nezahráme, bohužiaľ. Nič to však nemení na tom, že je to len otázka času, kedy sa to zmení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tak či onak, Google približuje, ako hranie Android hier bude vyzerať v rozhraní Windowsu. Spoločnosť ďalej sľubuje bezproblémovú synchronizáciu hier naprieč zariadeniami.

„Synchronizujte svoj postup a knižnicu hier medzi zariadeniami jediným prihlásením do účtu Google. Začnite hrať na svojom telefóne, prepnite na počítač a neskôr pokračujte na telefóne.“ píše spoločnosť na svojich stránkach.

Okrem iného, hry v rozhraní počítača je možné ovládať prostredníctvom myši a klávesnice, čo vo veľkej miere zjednoduší hranie. Rovnako však treba dodať, že zjavne nebudú dostupné všetky herné tituly z Android smartfónov i na počítačoch. Google totiž na stránkach píše, že v spolupráci s vývojármi bude pracovať na optimalizácii hier pre počítače. Inými slovami, vývojárom nebude stačiť len nahrať „bežnú“ hru do obchodu Play, aby bola automaticky dostupnou aj pre počítače. Vývojári budú musieť svoje hry ešte optimalizovať.

„V spolupráci s vývojárom optimalizujeme každú hru pre PC – aby ste si mohli svoje obľúbené hry zažiť tak, ako to tvorcovia zamýšľali. Okrem toho vykonávame bezpečnostné kontroly vo všetkých hrách, aby sme pomohli udržať vaše zariadenie v bezpečí.“

Spoločnosť ďalej zdieľala i základné hardvérové požiadavky, aby ste si mohli zahrať Android hry aj na počítači. Dobrou správou je, že hry rozbeháte aj na počítačoch s operačným systémom Windows 10 (v2004) alebo novšou verziou OS. Ďalej, budete potrebovať SSD disk, či najmenej 8GB RAM.

Medzi prvými titulmi sú obľúbené hry ako Mobile Legends, Summoners War, State of Survival a Three Kingdoms Tactics. V závere treba uviesť, že Google púšťa BETA program v Hongkongu, Južnej Kórei a na Taiwane. Ďalšie podrobnosti ohľadne dostupnosti BETA programu v ďalších regiónch, aspoň nateraz, spoločnosť nezdieľala.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre