Apple a Xiaomi ovládli rebríček TOP 10 najpredávanejších smartfónov. Jedného zástupcu má aj Samsung

Apple má medzi 10 najpredávanejšími modelmi 5 smartfónov, Xiaomi 4

Apple Xiaomi
Zdroj: Xiaomi, Apple, Vosveteit.sk (koláž)

Pred niekoľkými dňami sme Vás informovali o tom, že trh s mobilnými zariadeniami zažíva vcelku ťažké chvíle. Dôvodom je celkový prepad objemu predaja smartfónov za prvý polrok tohto roku. Tak ako v prvom kvartáli, tak aj v druhom, bolo predaných celosvetovo po menej ako 300-miliónov zariadení.

Dnes by sme radi upozornili na štatistiky spoločnosti Omdia, ktoré odhaľujú objem najpredávanejších modelov za smartfónov za uplynulý prvý pol.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najpredávanejšie smartfóny za prvý polrok 2020

Z dát, ktoré spoločnosť uverejnila vyplýva, že tabuľke 10 najpredávanejších modelov dominuje spoločnosť Apple a Xiaomi, ktoré majú spolu 9 zástupcov. Treťou najúspešnejšou spoločnosťou, ktorá sa dostala do rebríčka, je spoločnosť Samsung, ktorá je mimochodom podľa dát spoločnosti Gartner aj naďalej najväčším predajcom smartfónov na svete (Huawei podľa štatistík spoločnosti predal o 0,2% smartfónov menej). Tá má 2. najpredávanejší model smartfónu, konkrétne zariadenie Galaxy A51, ktoré si našlo svoj nový domov u viac ako 11 miliónov používateľov.

Ako môžete nižšie vidieť, tak vôbec najpredávanejším modelom smartfónu je iPhone 11, z ktorého bolo predaných celkovo 37,7 milióna kusov. V rebríčku spoločnosť má ešte modely smartfónov iPhone SE 2020 (5.), iPhone XR (6.), iPhone 11 Pro Max (7.) a iPhone 11 Pro (10.). Ostatné priečky obsadila spoločnosť Xiaomi so zariadeniami dcérskej spoločnosti Redmi.

„Spoločnosť Xiaomi má tento rok štyri modely medzi top 10 – všetko z radu zariadení Redmi. Spoločnosť Xiaomi v tohtoročnom rebríčku top 10 nahradila základné a stredné zariadenia spoločnosti Samsung svojimi smartfónmi.“

Najpredavanejsie modely smartfono prvy pol rok 2020
Zdroj: omdia.com

„Kľúčovým činiteľom úspechu iPhone 11 je jeho nižšia štartovacia cena. iPhone 11 bol uvedený na trh o 50 dolárov lacnejšie ako predchádzajúci iPhone XR a priniesol výrazné hardvérové vylepšenia, ako napríklad fotoaparát s dvoma objektívmi. iPhone XR také vylepšenia nemal.“

Kupovali ste si jeden z modelov smartfónov vyššie aj Vy? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre