Aplikácii WhatsApp dáva „kopačky“ čoraz viac používateľov. Jej najväčší konkurent zažíva rekordný rast

Najväčší konkurent populárneho WhatsAppu, aplikácia Signal, naberá stále viac na popularite. Na krk im dýcha známy Telegram.

WhatsApp_telegram_signal
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Donedávna jedna z najpopulárnejších chatovacích aplikácií, WhatsApp, zažíva pomerne náročné obdobie. Po predstavení nových zásad ochrany údajov týkajúcich sa zdieľania údajov medzi platformami WhatsApp a Facebook, sa do popredia dostávajú konkurenčné aplikácie. Medzi momentálne najobľúbenejšie aplikácie patrí práve stále populárnejší Signal. Podľa najnovších štatistík sa aplikácia Signal dokonca stala najrýchlejšie rastúcou aplikáciou na celom svete.

Aplikácia Signal sa radí medzi najsťahovanejšie aplikácie na svete

Ako uvádza zahraničný portál Gulfnews.com, aplikácia Signal sa stala v prvom štvrťroku tohto roka najsťahovanejšou aplikáciou na celom svete. Aplikácia zároveň kraľuje aj rebríčku s najväčším počtom aktívnych používateľov za mesiac. Signal si svoju popularitu zaslúžil najmä za jednoduché používateľské prostredie, ale aj za silný dôraz na ochranu osobných údajov používateľov. Práve tento atribút je pre väčšinu nových používateľov kľúčovým, keďže veľká časť z nových používateľov presedlala práve z WhatsAppu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Telegram je v tesnom závese

Aplikácii WhatsApp dýcha na krk aj ďalšia populárna chatovacia aplikácia Telegram, ktorá je už roky notoricky známa svojim dobrým zabezpečením. Aplikácia Telegram je však populárna aj vďaka svojej všestrannosti, keďže ponúka množstvo využiteľných nástrojov. Vyššia prepracovanosť však nestačila aplikácii Telegram ku tomu, aby porazila práve spomínaný Signal v počte stiahnutí za prvý štvrťrok.

whatsapp vs telegram
Zdroj: WhatsApp, Telegram

Je zrejmé, že za rastom aplikácií ako Signal a Telegram je práve spomínaná zmena podmienok v rámci aplikácie WhatsApp. Veľká debata ohľadom kontroverzných podmienok, ktorých uplatnenie nakoniec spoločnosť Facebook posunula až na 15. mája tohto roku, však nebola jediným dôvodom rastu týchto aplikácií. Po zverejnení nových podmienok sa ku tejto problematike vyjadrovalo aj viacero osobností z „technologického sveta“.

Ďalší tweet Elona Muska

Zrejme najpopulárnejšou osobou v tejto sfére je momentálne aj Elon Musk, ktorý značne dopomohol práve aplikácii Signal. Ten na sociálnej sieti Twitter ešte začiatkom tohto roka zverejnil krátky odkaz, ktorý si množstvo jeho fanúšikov zobralo k srdcu.

Išlo o krátky odkaz „Používajte Signal“ a ako všetci dobre vieme, vplyv Elona Muska je naozaj obrovský. Dobrým príkladom je aj nedávne spomínanie kryptomeny Dogecoin, či nabádanie ku nákupu Bitcoinu. Iba jedno spomenutie týchto kryptomien na sociálnych sieťach Elona Muska totižto dokáže rozpútať niekoľkodňové „peklo“ na trhoch s kryptomenami.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre