Spravodajstvo

Prečo už aplikácie na telefónoch nebudú tak podstatné?

Aplikácie na telefónoch sú alfa a omega, keď sa väčšina ľudí baví o telefónoch. Je to najdôležitejšia téma, hneď ako sa výrobcovia prestanú baviť o procesoroch, ramkách, grafických čipoch, megapixeloch a úložiskových kapacitách. Či už Android alebo iOS uživatelia, každý sa vždy rád pochváli, koľko stiahnutí, prezretí a pod. bolo v ich obchodoch.

Hýbajúce sa trendy ale ukazujú, že aplikácie samotné už nebudú natoľko dôležité v najbližšej dobe. Štatistiky ukazujú, že uživatelia už nesťahujú veľké množstvo malých, nových a neznámych aplikácií, ale klikajú vždy najviac na odporúčané alebo už veľmi známe aplikácie na úvodných obrazovkách. Preto sa aj bude znižovať dôležitosť variability aplikácií. Ak už tu niečo je, funguje to, je to známe, nie je to drahé a slúži to svojmu účelu, tak uživatelia nevidia dôvod, aby hľadali alternatívu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na druhej strane, v Ázií a na trhoch rozvýjajúcich sa krajín väčšinou uživatelia zostávajú u aplikácií iba z ich regiónov, aj keď oproti Amerike alebo Európe vo všeobecnosti obľubujú väčšiu variabilitu aplikácií, a teda ich vyskúšajú aj viacero.

Tam kam ideme, nebudeme potrebovať aplikácie

Aj keď množstvo ľudí využíva rôzne aplikácie každodenne, tak tento trend sa pravdepodobne v najbližsej dobe zmení.

Aj keď aplikácie nikdy kompletne nevymiznú, tak spôsob akým ich budeme používať, sa radikalne zmení.

Po prvé, zvyšujúce sa množstvo aplikácii vytvára u uživateĺov len zmätok a zaberajú pamäte telefónov, čo spôsobuje, že viac a viac ľudí sa uchyluje k menšiemu počtu aplikácií.

Po druhé, viacero ľudí využíva na rôzne funkcie Siri a Cortanu, a teda môžu preskočit rôzne aplikácie, ktoré poskytujú len jednu funkciu, keďže taká Siri alebo Cortana vám poskytnú balíček všetkého v jednom.

Po tretie, s rozvojom Internetu vecí stratí veľmi veľa aplikácií zmysel. Nebudeme už potrebovať klasické aplikácie a náš smartfón bude aj tak fungovať ako televízor, rádio, budík, chladnička, atď a bude teda slúžiť viacmenej ako univerzálny ovládač.

Takže áno, aplikácie tu stále budú, ale ich forma sa výrazne zmení.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close