AppleSpravodajstvo

Aplikácie a hry z App Store by mohli zlacnieť. Apple musí vývojárom umožniť, aby mohli využívať i iné platobné metódy, ako je tá ich

Epic vyhralo súdny spor s Apple. Podľa súdneho rozhodnutia, App Store musí ponúknuť i možnosť implementácie inej platobnej metódy, ako je tá od Apple.

Konflikt medzi spoločnosťami Epic a Apple otvoril Pandorinu skrinku. Spoločnosť Epic ešte v roku 2020 podala na amerického giganta Apple súdnu žalobu z dôvodu, že ich aplikácia bola odstránená z obchodu App Store potom, ako zmenili platobnú metódu. Pravidlá obchodu totiž zakazujú využívanie iných platobných metód v aplikáciách distribuovaných cez App Store, ako je tá, ktorú ponúka spoločnosť Appe.

Epic argumentovalo tým, že Apple neumožňuje inštaláciu aplikácií z iných zdrojov, ako je App Store a zároveň, že si účtuje neprimerané poplatky z transakcií sprostredkovaných cez aplikácie vývojárov. Inými slovami, Epic hovorí, že Apple zneužíva svoje dominantné postavenie, čím dochádza ku kriveniu trhu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie, ako informuje portál TheVerge.com, tak sudkyňa Yvonne Gonzálezová Rogersová  prišla s rozhodnutím, ktoré amerického technologického tigra určite nepoteší. Dôvodom je, že sudkyňa nariadila, aby spoločnosť Apple prišla najneskôr do 9. decembra s opatrením, ktoré umožní vývojárom využívať externé platobné systémy.

Apple upozorňuje, že potrebuje viac času

Spoločnosť Apple vyjadrila s v súvislosti s týmto rozhodnutím znepokojenie, a zároveň upozornila, že potrebuje viac času.

„Bude to prvýkrát, čo Apple povolí živé odkazy v aplikáciách pre digitálny obsah. Bude trvať mesiace, kým prídeme na technické, ekonomické, obchodné a iné problémy,“ povedal právnik Apple Mark Perry. „Je to mimoriadne komplikované. Na ochranu detí, vývojárov, spotrebiteľov a Apple musia existovať pravidlá, návody, ale i pokyny. A musia byť napísané do smerníc, ktoré sa dajú vysvetliť, presadzovať a aplikovať.“

Na požiadavku spoločnosti Apple, aby dostali extra čas, Epic zareagovali slovami, že spoločnosť Apple neurobí nič bez toho, aby bolo do toho donútená a preto rozhodnutie súdu vítajú. Sudkyňa v rámci odôvodnenia rozhodnutia uviedla, že spoločnosť Apple nijakým relevantným spôsobom počas súdneho sporu nepreukázala, že umožnenie platieb prostredníctvom iných platobných metód, ako je tá od Apple, by mali devastačné dopady na používateľov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close