APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Aplikácia Telefón od Google dostáva užitočnú funkciu, ktorú využijete počas počúvania hudby

Google Telefón uľahčí identifikáciu volajúceho v čase, keď máte aktívne slúchadlá.

Aplikácia Telefón patrí medzi obľúbené nástroje svojho druhu. Vo viacerých smartfónoch je dokonca predinštalovanou ako natívna aplikácia na telefonovanie. Dôvodom, prečo je tak populárnou, je intuitívne rozhranie a mnoho dodatočných funkcií. V minulosti sme napríklad upozorňovali na funkciu blokovanie spamových hovorov, či identifikáciu neznámych volajúcich a podobne.

Google však zjavne aj naďalej aktívne pracuje na nových funkciách. Dôvodom je, že pribudla ďalšia užitočná funkcia, na ktorú upozorňuje portál xda-developers.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google Telefón dostáva do vienka novú funkciu

Novinkou je najnovšie funkcia, ktorá umožňuje identifikovať volajúce v čase, keď máte v ušiach slúchadlá. Zatiaľ, čo doposiaľ ste museli zodvihnúť telefón a pozrieť sa na displej, prípadne na displej vašich inteligentných hodiniek, ak ich máte, tak po novom, aplikácia Telefón bude schopnou vám prečítať ID volajúceho.

Táto funkcia ako taká bola dostupnou aj doposiaľ, nebolo ju však možno nastaviť, aby bola aktívnou len v dobe, kedy máte aktívne slúchadlá. Dostanete sa k nej prostredníctvom cesty tri bodky v pravom rohu > Nastavenia >  Upozornenia identifikácie volajúcich > Oznamovať identifikáciu volajúceho > Len pri používaní náhlavnej súpravy.

Ako môžete vidieť na snímkach vyššie, tak funkcia je už dostupnou aj pre používateľov v našom regióne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close