Aplikácia Správy má závažný bug: Neprimerane vybíja batériu telefónu! Takto môžete vyriešiť vzniknuté problémy

Google má vo svojej aplikácii Správy bug. Táto chyba má za dôsledok nadmernú spotrebu batérie. Na to ale existuje rýchle riešenie.

SMS Spravy_aplikacia Google
Zdroj: Vosveteit.sk

Žiadna aplikácia nie je dokonalá. Presvedčil sa o tom aj Google so svojou četovacou aplikáciou Správy, ktorá v poslednom období zaznamenáva veľký rozmach. Vo vnútri tejto aplikácie sa ale nachádza bug. O tejto chybe už Google vie, no riešenie vo forme aktualizácie nemusí do vášho smartfónu prísť hneď. Na informáciu upozornil web lifehacker.com.

Google Správy a ich zvýšená spotreba energie

Podstata tejto chyby spočíva v spolupráci s kamerou zariadenia. Väčšina četovacích aplikácií totiž poskytuje možnosť odfotenia fotky, či natočenia krátkeho videa priamo v čete. Vy tak s vašimi priateľmi viete zdieľať akúkoľvek aktivitu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

To vie byť užitočné a pohodlné, no využitie kamery je samozrejme náročnejšie na výdrž batérie na jedno nabitie. Pri rýchlej fotke či videu to samozrejme nie je problém. Ten nastane až vtedy, ak je kamera spustená niekoľko hodín vkuse. A v tom aj spočíva bug v aplikácii Google Správy.

Tento bug totiž udržiava kameru aktívnu, čo neuveriteľne zaťažuje spotrebu energie zariadenia. Chybu si najprv všimli používatelia Androidu 12, pretože systém v tejto verzii signalizuje využitie kamery. Pre používateľov Androidu nižšej verzie mohla byť jediným poznávacím znakom zvýšená teplota zariadenia.

Podľa diskusií na Reddite ale nejde o nič nové. Problém sa prvýkrát spomenul už niekedy v polovici februára čo znamená, že aplikácia Google Správy vedela vybíjať batérie zariadení už celé mesiace.

Ako vyriešiť tento bug?

O celej situácii je Google plne informovaný a pracuje na opravení samotného bugu. To ale môže trvať istý čas a aj samotná distribúcia opravnej aktualizácie neprebehne ihneď. Aj preto tu pre vás máme rýchle riešenie na to, ako zabrániť nadmernej spotrebe energie. Jednoducho aplikácii zablokujte prístup k fotoaparátu.

To docielite tak, že otvoríte Nastavenia, kde otvoríte sekciu Aplikácie. Následne otvoríte Správcu aplikácií (Spravovať aplikácie).

Spravca aplikacii_nainstalovane aplikacie_1
Zdroj: Vosveteit.sk

V zozname nájdite aplikáciu Správy a otvorte ju. Potom otvorte Povolenia aplikácie.

správy povolenia aplikácie
Zdroj: vosveteit.sk

Následne vyberte možnosť Fotoaparát, kde vyberiete možnosť Nepovoliť.

správy zablokovanie fotoaparátu
Zdroj: vosveteit.sk

Pevne veríme, že riešenie tohto problému príde zo strany Googlu čo najrýchlejšie a na ten čas vám postačí takéto provizórne riešenie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre