APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Aplikácia Google Kamera je schopnou zvýšiť kvalitu fotografií. Takto ju môžete dostať do svojho smartfónu!

Google Kamera patrí medzi aktuálne najžiadanejšie fotoaplikácie. Takto ju môžete nainštalovať aj do nepodporovaných smartfónov.

Aplikácia Google Kamera je dobre známou hlavne pre používateľov telefónov Pixel. Svoju popularitu získala hlavne vďaka nadpriemernému softwarovému spracovaniu snímok vrátane fotenia vo večerných hodinách, či funkciam, ako sú Night Sight, Portrait Mode a HDR+. Za vývojom tejto aplikácie, resp. algoritmom starajúcim sa o spracovanie snímok, pôvodne stál Marc Levoy, ktorý aktuálne pôsobí už v spoločnosti Adobe.

V súčasnosti je však aplikácia  dostupnou len pre hŕstku smartfónov. Overiť si, či váš telefón patrí medzi podporované, môžete pomocou obchodu Google Play.

Fotoaparát Google
Fotoaparát Google
Developer: Unknown
Price: Free

Našťastie, je ju možné aktuálne dostať aj do oficiálne nedopodporovaných smartfónov, nie však oficiálnou cestou. Za týmto účelom je možné použiť rôzne porty, či inštalačné balíčky jednotlivých verzií aplikácií. Tým najznámejším je pravdepodobne GCam port. Predtým, ako sa však vrhneme do samotnej inštalácie, tak je potrebné overiť si, či vaša kamera podporuje Camera2 API. Urobiť tak môžete pomocou aplikácie nižšie.

Camera2 API Probe
Camera2 API Probe
Developer: Unknown
Price: Free

V prípade, ak vaše zariadenie podporuje Camera2 API, tak by ste mali mať dostupnú obrazovku po otvorení aplikácie, ako môžete vidieť nižšie. Rovnako treba dodať, že Google Kamera vyžaduje, aby ste mali smartfón s podporou Mobilných služieb Google, resp. aby zariadenie bolo certifikovaným obchodom Google Play.

Camera 2 API_podpora
Zdroj: Vosveteit.sk

Nainštalujte si Google Kameru do svojho smartfónu už dnes!

Ku samotnému inštalačnému balíčku sa môžete dostať pomocou stránok celsoazevedo. Potom, ako otvoríte stránku, tak vám odporúčame stiahnuť si verziu aplikácie s názvom – Nikita: NGCam_8.1.101-v1.0.apk (túto verziu aplikácie máme odskúšanú vo viacerých zariadeniach). Potom, ako stiahnete inštalačný balíček a pokúsite sa ho rozbaliť a nahrať do zariadenia, tak vás systém vyzve, aby ste povolili inštaláciu aplikácií z neznámych zdrojov (pozn. redakcie: ak ste už tak v minulosti neurobili). Bez toho, aby ste to povolili, tak nie je možné aplikáciu nainštalovať do smartfónu.

 

Potom, ako aplikáciu nainštalujete, tak ju nájdete v zozname aplikácií pod položkou „Camera“. Následne sa smelo môžete pustiť do fotografovania. 

Pevne veríme, že návod sa vám páčil, a že vám aplikácia funguje podľa vašich predstáv. 

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close