Anonymous zverejnili stovky GB dát, ktoré pochádzajú zo známej ruskej banky, ktorú obľubujú miestni oligarchovia

Hackerský kolektív Battalion 65¸ktorý sa hlási ku Anonymous, práve zverejnil cez servery DDoSecrets stovky GB dát z banky JSC Bank PSCB.

Putin a Anonymous
Zdroj: Anonymous (Twitter @Ghost2Back), flickr.com (Globovisión)

Hackerský kolektív NB65, tiež známy aj ako Battalion 65, ešte na prelome polovice tohto mesiaca oznámil, že sa im podarilo nabúrať do serverov banky JSC Bank PSCB.

Hackeri v súvislosti s kybernetickým útokom v čase napadnutia serverov banky uviedli:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„JSC Bank PSCB, teraz vás ovláda Network Battalion 65. Sme veľmi vďační, že v prehliadači Chrome ukladáte toľko poverení. Výborne.

Je zrejmé, že reakcia na incident sa začala. Veľa šťastia pri získavaní údajov späť bez nás.

Povedzte svojej vláde aby sa k*** odje*** z #Ukrajiny“

V publikovanej správe ďalej písali aj o tom, že získali rôzne daňové záznamy, informácie o transakciách, dáta o klientoch, databázy a podobne. Rovnako uviedli, že zašifrovali dáta banky ransomwarom Conti. Hackeri sa neskôr dokonca nabúrali aj do četu podpory na webe banky, kde sa im podarilo získať administrátorské oprávnenia.

V čase kybernetického útoku hackeri však povedali, že dáta banky, ku ktorým sa dostali, zverejnia neskôr.

Hackeri zverejnili prvú dávku dát

Hackerský kolektív najnovšie zverejnil 542 GB dát. Ide o materiály, ako sú e-mailové správy, ktorých je 229-tisíc, či viac ako 630-tisíc ďalších dokumentov. Všetky dáta, ktoré publikovali, sú aktuálne dostupné prostredníctvom serverov DDoSecrets.

Pre tých, ktorí nevedia, tak JSC Bank je bankou, ktorá je známa najmä tým, že je obľúbenou medzi miestnymi oligarchami. Rovnako treba uviesť, že dáta, ktoré hackeri zverejnili prostredníctvom serverov DDoSecrets, majú približne o 250 GB menej, ako pôvodne skupina hackerov deklarovala. Môžeme preto očakávať, že v priebehu najbližších dní až týždňov, zverejnia ďalšie materiály.

Mimochodom, ak sa vám zdá hackerská skupina Network Battalion 65 povedomou, tak ide o hackerov, ktorým sa podarilo znefunkčniť ruský špiónsky satelit. Pri tomto útoku rovnako použili modifikovaný ransomware Conti, ktorý pôvodne vytvorili ruskí hackeri.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre