Spravodajstvo

Anonymous zverejnili dokument, o ktorom hovoria, že ide o objednávku Kremľa na výrobu materiálov diskreditujúcich ukrajinskú armádu

Hackeri z Anonymous zverejnili dokument, ktorý odkrýva objednávku Kremľa na výrobu propagandistických materiálov.

Hackeri z Anonymous sa v priebehu posledných týždňov dostali do pozornosti nielen rôznych expertov na kybernetickú bezpečnosť, ale aj do povedomia širokej verejnosti. Dôvodom sú viaceré kybernetické útoky namierené na Rusko, ktorých cieľom je oslabiť schopnosť krajiny viesť vojnu na Ukrajine.

V priebehu dnešného dňa sme vás napríklad informovali o tom, že hackerom sa podarilo nabúrať systémy spoločnosti VGTRK, pričom získali stovky gigabajtov kompromitujúcich dát, ktoré majú byť čoskoro zverejnené. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o mediálnu spoločnosť, ktorá prevádzkuje viacero významným ruských médií, ktoré šíria prokremeľskú propagandu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dokument má zachytávať objednávku Ministerstva obrany Ruska na výrobu mediálnych výstupov

Najnovšie v súvislosti s prokremeľskou propagandou sa do pozornosti širokej verejnosti dostáva dokument, ktorý v týchto chvíľach zverejnili hackeri. Ako môžete vidieť nižšie, tak ide o dokument vydaný ruským ministerstvom obrany, ktorý nariaďuje vytvorenie materiálov, ktorých ústrednou témou je neľudské zaobchádzanie ukrajinských vojakov s ruskými vojnovými väzňami. Ministerstvo malo rovnako nariadiť aj vytvorenie materiálov, ktoré hovoria o dobrovoľnej kapitulácii časti ukrajinských vojakov, ktorí žiadajú byť zajatí Ruskou federáciou. Dokument rovnako odkrýva aj objednávku komentárov, ktoré majú podporiť publikované správy v rôznych diskusiách.

Pre objektívnosť však treba uviesť, že publikovaný dokument nie je možné aktuálne verifikovať a potvrdiť jeho pravosť.

Záverom treba ale uviesť, že v súčasnosti, miestny regulátor médií, Roskomnadzor, aktívne monitoruje a obmedzuje nepohodlné správy naprieč ruským mediálnym priestorom. Nehovor viac o tom, že úrad rovnako zablokoval prístup ľudí k rôznym spravodajským kanálom. Spomenúť môžeme napríklad obmedzenie prístupu ľudí k sociálnym sieťam, či obmedzenia týkajúce sa riadneho fungovanie viacerých miestnych médií, ktoré označovali vojnový konflikt inými slovami, ako „špeciálna vojenská operácia“.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close