Anonymous hovoria, že hackli databázu s ruskými vojakmi, ktorí okupujú Ukrajinu. Zoznam s menami vojakov koluje už internetom

Na internet vyplával menný zoznam spolu s ďalšími osobnými údajmi ruských vojakov, ktorí okupujú Ukrajinu. Ku kybernetickému útoku sa prihlásili hackeri z Anonymous.

Anonymous unik osobnych udajov ruskych vojakov
Zdroj: Anonymous (Twitter), pravda.com.ua, Vosveteit.sk (koláž)

Hackerská skupina Anonymous robí vrásky na čele mnohým predstaviteľom Putinovho režimu. Dôvodom sú pribúdajúce kybernetické útoky. Spomenúť môžeme napríklad nabúranie sa do systémov Ruskej centrálnej banky, či Federálneho úradu pre leteckú dopravu.

Anonymous vyvíjajú tlak na predstaviteľov krajiny aj prostredníctvom útokov namierených na oligarchov, ktorým sa bezpochyby nepáči, že sa na verejnosti objavujú rôzne dokumenty, či komunikácia pochádzajúca z ich firiem. Spomenúť môžeme napríklad únik informácií z konzorcia Marathon Group, ktorú vlastní zať ruského ministra zahraničných vecí, či kybernetický útok na spoločnosť Thozis Corp., ktorej väčšinovým majiteľom je jeden z najbohatších Rusov. Anonymous v súvislosti s útokmi namierených na krajinu, či oligarchov uviedlo, že pokiaľ  Rusko neprestane viesť boje na Ukrajine, tak intenzita útokov bude rásť. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Unikli osobné údaje 120-tisícov ruských vojakov, ktorí okupujú Ukrajinu

Najnovšie sa do pozornosti širokej verejnosti dostáva ďalší kybernetický útok, na ktorý poukazuje ukrajinský portál Pravda. Ten publikoval menný zoznam 120-tisícov ruských vojakov, ktorí okupujú Ukrajinu. Údaje napríklad obsahujú dátumy ich narodenia, príslušnosť k bojovým jednotkám, čísla ich pasov a ďalšie osobné údaje. Portál rovnako zverejnil aj náhľad týchto údajov. Druhým dychom ale treba uviesť, že pravosť týchto informácií nie je možné aktuálne overiť.

Ku kybernetickému útoku sa prostredníctvom serveru YouTube medzičasom prihlásili hackeri zo skupiny Anonymous . Okrem iného vo videu nižšie hovoria aj o ďalších útokoch, prostredníctvom ktorých získali citlivé údaje z rôznych spoločností, ale aj úradov.

Menný zoznam ruských vojakov, ktorý sa dostal na verejnosť, je dostupný prostredníctvom tejto stránky https://www.documentcloud.org/documents/21280272-orcs.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre