Anonymous hackli ruskú sociálnu sieť VK: Miliónom používateľom poslali správu o tom, čo sa deje na Ukrajine

Hackeri z Anonymous hackli sociálnu sieť VK. Viac ako 12 miliónom používateľom oficiálnej skupiny VK Group mali poslať správu o tom, čo sa deje na Ukrajine.

Hackeri-Anonymous_my-sme-99-percent
Zdroj: pixabay.com (janjf93)

Úrady naprieč Ruskom aktuálne reguľujú informácie, ktoré môžu byť v médiách publikované v súvislosti s prebiehajúcou vojnou na Ukrajine. Roskomnadzor, štátny regulátor médií, dokonca obmedzil riadne fungovanie viacerých médií, lebo šírili nepohodlné správy o vojne. Rovnako úrad zakázal označovať vojenský konflikt v susednej krajine inak, ako „špeciálna vojenská operácia“. Nehovor viac o tom, že média nemôžu publikovať iné správy o vojne, ako sú tie, ktoré pochádzajú z oficiálnych ruských zdrojov.

Okrem iného štátny regulátor médií naprieč krajinou zablokoval viacero sociálnych sietí a rovnako obmedzil aj fungovanie populárnych VPN služieb, prostredníctvom ktorých bolo možné obchádzať cenzúru internetu. V priebehu dnešného rána sme vás informovali, že hackerom z Anonymous sa podarilo nabúrať tisíce tlačiarní naprieč ruskými domácnosťami, prostredníctvom ktorých vytlačili viac ako 100-tisíc strán o tom, čo sa deje na Ukrajine vrátane návodu, ako môžu nainštalovať prehliadač Tor. Ide o prehliadač, prostredníctvom ktorého možno obchádzať cenzúru na internete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Anonymous hackli sociálnu sieť VK

Najnovšie hackeri opäť udreli. Tentokrát sa im podarilo nabúrať sociálnu sieť VK, čo je najväčšia sociálna sieť v Rusku. Informuje o tom spravodajský portál The Kyiv Independent, ktorý na Twitteri zdieľa status, v ktorom píše o hacknutí sociálnej siete.

„Ruská sociálna sieť VK bola údajne hacknuté, šíri pravdu o vojne na Ukrajine.

Používatelia VK dostali správy z oficiálneho účtu sociálnej siete, ktoré ich informovali o skutočných obetiach a dopadoch ruskej vojny proti Ukrajine, podľa snímok obrazovky zverejnených online.“ píše portál The Kyiv Independent v statuse nižšie.

V rámci publikované vlákna viacero používateľov medzičasom zdieľalo snímku obrazovky spolu so správou, ktorú obdržali od sociálnej siete. Agentúra NEXTA ďalej bližšie vysvetľuje, že hacknutá bola oficiálna skupina VK group, ktorá má viac ako 12,4 miliónov členov, ktorým bola rozoslaná správa. Ako môžete nižšie vidieť, tak v správe sa píše o invázii Ruska naprieč Ukrajinou vrátane informácií o civilných obetiach, medzi ktorými sú aj deti. Rovnako sa v správe možno dočítať aj o sankciách, ktoré boli uvalené na krajinu, či o vyhrážkach Putina jadrovými zbraňami svetu. Správa rovnako vyzýva, aby ľudia v Rusku konali a pomohli zvrhnúť Putinov režim, ktorý útočí na Ukrajinu.

Zdá sa, že ruská cenzorská mašinéria v súčasnosti musí čeliť najväčším hackerským útokom, akým kedy čelila. Dovoľte nám dať vám zároveň do pozornosti nástroj, ktorí vytvorili hackeri, prostredníctvom ktorého môžete posielať správy a e-maily Rusom o aktuálnom dianí na Ukrajine.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre