SpravodajstvoZariadenia

Andy Rubin, tvorca Androidu ukázal podlhovastý smartfón pripomínajúci televízny ovládač

Autor OS Android po neúspechu so zariadením Essential Phone chce opäť skúsiť šťastie. Tentokrát so smartfónom pripomínajúcim ovládač od televízora.

S menom Andy Rubin sme sa mohli prvýkrát stretnúť v roku 2005, kedy tento vývojár predal svoj operačný systém Android spoločnosti Google. Rubin sa následne stal v spoločnosti Google viceprezidentom pre mobilný a digitálny trh.

Android pôvodne nemal byť operačným systémom pre smartfóny, ale úplne pre iný druh zariadení

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

O Rubinovi sme neskôr mohli počuť v spojitosti so smartfónom Essential Phone, ktorého je autorom. Smartfón sa bohužiaľ neujal, a to aj napriek špecifikáciam, ktoré na tu dobu boli nadpriemerné či skvelej optimalizácií zariadenia s operačným systémom Android. Kameňom úrazu bola pravdepodobne cena, ktorá bola približne 600€.

Rubin však podľa všetkého na vývoj smartfónov nezanevrel. Prostredníctvom sociálnej siete zdieľal status, v ktorom ukázal podlhovastý smartfón pripomínajúci ovládač k televízii.

Ako môžete vidieť na obrázkoch vyššie tak zariadenia sa vymyká všetkým štandardom, na ktoré sme zvyknutí. Telefón je doslova pretiahnutým ako ovládač od televízora. Nižšie si môžete pozrieť fotografiu rozhrania, v rámci ktorej je vidno aplikáciu Google Mapy.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close