ANDROIDSpravodajstvo

Android Q príde s dlho očakávanou natívnou podporou desktopového režimu na externých monitoroch

Jedna z najpopulárnejších funkcií operačného systému Windows Mobile bude už čoskoro natívnou súčasťou operačného systému Android Q. Google tak doháňa nie len staručký mobilný operačný systém od Microsoftu, ale aj softvérové schopnosti vlastného OEM partnera Samsung, ktorý už dlhé roky ponúka službu Dex.

Desktopový režim ide ruka v ruke so skladacími smartfónmi

Desktopový režim pre Android Q bol predstavený len nedávno na konferencii Google IO. Nový režim ale nezahŕňa iba správne zobrazovanie aplikácií a rozhrania na externých monitoroch, ale má na starosti aj správne prispôsobovanie prostredia pre viacúčelové zariadenia, či dokonca aj skladacie smartfóny.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Multi-Display

Nový režim Multi-Display bližšie predstavil Andrii Kulian, softvérový inžinier zo spoločnosti Google, ktorý uviedol bližšie detaily na špeciálnej vývojárskej konferencii konajúcej sa počas Google IO. „Skladacie smartfóny môžu mať niekoľko obrazoviek, no multi-display môžete nájsť aj v autách, v smartfónoch pripojených ku väčším obrazovkám v desktopovom režime, v Chrome OS a ďalších,“ uviedol Andrii Kulian.

Nový Multi-Display režim je možné otestovať už dnes, no je určený najmä pre vývojárov aplikácií. Na smartfónoch Google Pixel sa dá Multi-Display vyskúšať tak, že povolíte simulované zobrazenie vo vývojárskych nastaveniach. Na iných zariadeniach s podporou zobrazovania cez konektor HDMI sa dá desktopový režim otestovať s redukciou USB-C na HDMI. Je dosť možné, že nový desktopový režim sa v Androide naozaj uchytí a v budúcnosti by tak mohol byť dostupný aj pre bežných používateľov. Na finálnu verziu tejto funkcie si však musíme počkať minimálne do tohto leta.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Android Developers)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close