ANDROIDSpravodajstvo

Android OREO 8.1 prinesie skvelú funkciu, ktorá vám povie čo dá zabrať vašej batérii

V preview verzii operačného systému Android OREO 8.1 sa objavila skutočne šikovná funkcionalita, ktorú pravdepodobne poznajú viacerí používatelia Windows Phone zariadení – odhalenie aplikácií, ktoré nadmerne dávajú zabrať batérii. Doteraz táto funkcia bola dostupná len prostredníctvom tretích strán.

Wakelock detector

Wakelock detecor, tak sa volá funkcia ktorá identifikuje aplikácie brániace prechodu zariadenia do hlbokého spánku. Inými slovami, poslúži na odhalenie aplikácií, ktoré nadmerne čerpajú „šťavu“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: AndroidPolice

To však nie je všetko čo táto novinka prinesie, mala informovať používateľov aj o dôvode, ktorý vyčerpáva batériu najviac. Napríklad, niektoré aplikácie bežiace na pozadí využívajú viacero jednotlivých funkcionalít ako sú notifikácie, GPS, obnovovanie dát a podobne. Wakeloch detector vám však prezradí, že napríklad GPS je najväčším žrútom energie, keďže nedovolí aplikácii prejsť do režimu spánku.

Funkcia je momentálne dostupná v preview verzii Android OREO 8.1, avšak veríme že sa čoskoro dostane aj do komerčnej verzii systému.

Zdroj: AndroidPolice, obrázok: Pexels.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close