Android 13 prinesie vítanú zmenu v oblasti notifikácií. Toto tu malo byť už dávno!

Android 13 prinesie užitočnú funkciu, ktorá zabráni bezhlavému posielaniu notifikácií zo strany aplikácií.

Android 13 (Tiramisu)
Zdroj: Vosveteit (koláž), vippng, unsplash (Kasturi Roy)

V súčasnosti väčšina z nás stále čaká na príchod Androidu 12, ale aj napriek tomu sa už dnes objavujú prvé správy o pripravovanom Androide 13. Nie tak dávno sme napríklad upozorňovali na to, že nová verzia operačného systému prinesie funkciu, ktorá umožní meniť predvolený jazyk na úrovni aplikácie. Používatelia budú môcť mať napríklad v telefóne nastavený predvolený jazyk Slovenčinu, ale na úrovni aplikácie ho budú môcť zmeniť napríklad Angličtinu.

Najnovšie sa dostáva do pozornosti ďalšia funkcia, ktorá patrí do kategórie užitočnejších a súvisí s upozorneniami. Upozorňuje na ňu portál Androidpolice.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aplikácia vás budú musieť požiadať o to, aby mohla posielať notifikácie

Upozornenia, či notifikácie sú užitočnou funkciou a pomáhajú nám zostať v obraze. Niektoré aplikácie ich však posielajú v oveľa vyššej miere, ako by bolo vhodné. Posielať ich pritom môžu, či sme im to povolili, alebo nie. Následne, ak nás obťažujú, tak ich môžeme manuálne vypnúť. Vývojári Androidu 13 však otáčajú túto paradigmu naopak. Ako ukazujú najnovšie úniky správ, tak notifikácie nebudú predvolene povolené. Čo to znamená? Že na to, aby nám aplikácia mohla posielať upozornenia, tak jej to budeme musieť povoliť.

Android 13_funkcia povolenia pre upozornenia
Zdroj: androidpolice.com

Záverom treba povedať, že ak sa odteraz do vydania systému Android 13 nič nezmení v súvislosti s touto novinkou, tak aplikácia vás pri prvom spustení v systéme Android 13 bude žiadať i o nové povolenie POST_NOTIFICATIONS, aby vám mohla posielať upozornenia.

Uvítate túto zmenu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre