Android 12 prinesie zaujímavé funkcie, ktoré by mohli zjednodušiť používanie smartfónov. O čo konkrétne ide?

Android 12 bude najlepším systémom od Google za posledné roky. Pozrite sa, aké funkcie odhalila najnovšia tretia beta verzia.

Android 12
Zdroj: Vosveteit.sk

Najnovší systém Android 12 už tradične označený písmenkom S len nedávno predstavil svoju tretiu beta verziu, ktorá odhalila viaceré zaujímavé prvky. Jedna z nich je však zaujímavou z pohľadu na zjednodušenie používania smartfónu pre osoby, ktoré si s chytrým smartfónom nevedia poradiť. Nie každý je „technickým typom“ a práve seniori sú kategóriou, ktorá potrebuje mať svoj telefón čo najjednoduchší. Portál Cnet.com nás informuje o najnovších funkciách z novej bety a môžeme povedať, že sa máme na čo tešiť.

Rozloženie domovskej obrazovky (nielen) pre seniorov

Používatelia smartfónov sa delia na dve kategórie. Sú tu tí, čo potrebujú mať na svoju domovskú obrazovku pokojne naukladajú množstvo aplikácií a rozloženie obrazovky ich netrápi. A potom sú tu tí, čo potrebujú mať na svojej hlavnej obrazovke len to najdôležitejšie. Práve pre túto druhú kategóriu je tu v systéme Android 12 možnosť rozloženia aplikácií 2×2, čo ocenia najmä postarší používatelia smartfónov či slabozraké osoby.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžete vidieť na obrázku nižšie, ikony na domovskej obrazovke ostanú naozaj len štyri, no budú skutočne veľké. Takto si môžete na úvodnú obrazovku umiestniť len to najdôležitejšie, zatiaľ čo „zbytočnosti“ ostanú skryté na ostatných obrazovkách. Funkcia by však žiaľ mohla byť výhradnou len pre smartfóny Google Pixel. Na druhej strane treba povedať, že Google plynúcim časom exkluzívne funkcie pre Pixely, neskôr uvoľňuje aj pre všetkých. Pevne veríme, že to bude aj tento prípad.

Android 12 rozloženie domovskej obrazovky
Zdroj: cnet.com

Android 12 odhaľuje i ďalšie funkcie

Vďaka tretej beta verzii systému Android 12 môžeme spoznať i ďalšie užitočné funkcie. Jednou z nich je napríklad jednoduché prezeranie histórie notifikácií v prípade, že ich z notifikačnej lišty zmažete skôr, ako si ich prečítate. To síce umožňuje i súčasná verzia Android 11, avšak v prípade Androidu 12 by mala byť oveľa dostupnejšou.

Nový Android však prinesie i režim jednej ruky, ktorý už poznáme napríklad z Xiaomi smartfónov. Režim jednej ruky je ideálnym riešením pre váš veľký smartfón, ak máte jednu ruku práve zabranú a potrebujete pracovať s celým displejom. S trendom zväčšujúcich sa displejov môžeme povedať, že táto funkcia tu mala byť už dávno.

Poslednou odhalenou novinkou je dedikovaný herný mód priamo v smartfóne, ktorý bude dostupný pre každého. S týmto módom sa váš smartfón automaticky prepne do režimu nerušiť, pričom váš smartfón bude plne pripravený k čo najvyššiemu výkonu.

Ktorá novinka v novom systéme Android 12 potešila najviac vás? A získa váš smartfón najnovší systém? Pochváľte sa nám v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre