Android 11 rastie na sile. Pozrite si aktuálne štatistiky distribúcie jednotlivých verzií Androidu

Android 11 aktuálne nájdeme už v 16,5% Android smartfónoch. Dominantným operačným systémom však aj naďalej zostáva Android 10.

Android (1)
Zdroj: unsplash.com (Denny Müller)

V súčasnosti sa stále viac hovorí o Androide 12, ktorý bol niekoľko mesiacov dozadu spoločnosťou Google oficiálne predstavený a uvoľnený pre prvých BETA testerov. Mnohí z nás však stále čakajú na distribúciu najnovšej, oficiálne dostupnej a stabilnej verzie Androidu s poradovým číslom 11. Najnovšie dáta portálu appbrain však ukazujú, že Android 11 plynúcim časom je prítomným v stále väčšom množstve smartfónov. 

Android 11 pokrýva už viac ako 16% trhu s Android smartfónmi  

Dáta spoločnosti ukazujú, že Android 11 je aktuálne najrýchlejšie distribuovanou verziou Androidu. Zaujímavosťou je, že všetky ostatné verzie Androidu sú na ústupe a to aj vrátane Androidu 10, ktorý je aktuálne najrozšírenejšou verziou OS. Ako môžete vidieť nižšie na grafe, tak od druhej polovice apríla po súčasnosť, Android 11 zvýšil svoj trhový podiel o viac ako 100%. Rovnako treba dodať, že od apríla, kedy bol Android 10 na svojom vrchole, tak hoci pomaly, ale plynulo, klesá. Na ústupe sú však aj ostatné verzie Androidu.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Môžeme usudzovať, že všeobecný pokles jednotlivých verzií Androidu s výnimkou jedenástky, súvisí najmä s generačnou obmenou smartfónov. Rovnako treba povedať, že mnoho Android 10 smartfónov je plynúcim časom priebežne aktualizovaných na novšiu verziu OS, čo určite prispieva k dynamickému rastu pokrytia trhu Androidom 11.  

najpopularnejsie verzie Androidu
Zdroj: appbrain

Nižšie si môžete pozrieť aktuálne percentuálne pokrytie jednotlivých verzií Androidu.  

  • Android 10 – 33.5 %
  • Android 9.0 (Pie) – 17.8 %
  • Android 11 – 16.5 %
  • Android 8.0-8.1  (Oreo) – 13.7 %
  • Android 7.0-7.1  (Nougat) – 7.4 %
  • Android 6.0 (Marshmallow) – 5.0 %
  • Android 5.0-5.1 (Lollipop) – 4.0 %
  • Android 4.4 (KitKat) – 1.4 %
  • Ostatné verzie Androidu majú menej ako 1%

V závere musíme dodať, že štatistiky vyššie sú odvodené zo vzorky viac ako 100-miliónov aplikácií, ktoré využívajú vývojárske nastavenia spoločnosti AppBrain.

Akú verziu operačného systému Android máte vo svojom smartfóne a čakáte ešte, že bude váš smartfón aktualizovaným na novšiu verziu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre