Android 10 konečne mieri aj na jeden z najdostupnejších smartfónov od Xiaomi. Bohužiaľ, aktuálne iba s MIUI 11

Majitelia jedného z najlacnejších smartfónov značky Redmi sa konečne dočkali veľkej očakávanej aktualizácie Androidu

xiaomi redmi 8a lineup_opt
Zdroj: Xiaomi

Najnovšia stabilná verzia operačného systému Android 10 konečne prichádza aj na zrejme najdostupnejší smartfón od spoločnosti Xiaomi, respektíve podznačky Redmi. Populárny dostupný smartfón Redmi 8A ide v šľapajách svojich predchodcov a konečne dostáva stabilnú verziu najnovšej verzie operačného systému Android 10. Bohužiaľ, používatelia sa nateraz musia uspokojiť s jedným zásadným kompromisom.

Redmi 8A si na MIUI 12 ešte chvíľu počká

I keď zahraničné médiá ako PiunikaWeb.com upozorňujú na dostupnosť prvej čínskej verzie Androidu 10 pre smartfón Redmi 8A, majitelia tohto zariadenia vo všetkých kútoch sveta stále „vyhraté“ nemajú. I keď nová systémová verzia s označením V11.0.2.0.QCPCNXM prináša nový Android 10, používatelia sa musia stále uspokojiť s nadstavbou vo verzii MIUI 11.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dostupnosť nadstavby MIUI 12 pre tento smartfón však nie je úplne ďaleko, čo podporuje aj fakt, že Xiaomi „pribalilo“ ku najnovšej aktualizácii aj dôležitú bezpečnostnú aktualizáciu z júla 2020, ktorá je kľúčom ku tomu, aby zariadenie mohlo obdržať najnovšiu verziu aj nadstavby MIUI.

Redmi 8A_odomykanie tvarou
Zdroj: Youtube (FoneArena தமிழ்)

Aktualizácia s kódovým označením V11.0.2.0.QCPCNXM by mala byť už v týchto momentoch dostupná pre zariadenia Redmi 8A a to vo väčšine kútov sveta, keďže ide o globálnu, ako aj čínsku verziu systémovej aktualizácie. Treba však brať na pamäti, že proces aktualizovania v globálnom merítku nie je záležitosťou pár hodín, ale ide o niekoľko dňový až týždňový proces.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre