Spravodajstvo

Analytici odhaľujú predikciu, ako sa bude vyvíjať trh so smartfónmi v tomto roku. Je podľa vás reálnou?

Analytici zo Strategy Analytics vydali predikciu, ako sa bude vyvíjať trh so smartfónmi v roku 2021.

Ako sa bude vyvíjať rok 2021 z pohľadu predaja smartfónov? Analytici zo Strategy Analytics prichádzajú s predikciou, kde odhadujú, že tento rok podrastie trh so smartfónmi o +6,5% v porovnaní s minulým rokom. Očakávajú, že na trh bude celkovo doručených 1,38-miliardy zariadení.

Analytici hovoria, že k oživeniu trhu dôjde v dôsledku postupného nábehu globálnej ekonomiky, ktorá sa postupne dostáva do „starých koľají“ spred pandémie. Rovnako analytici hovoria, že na trhu je vcelku veľké množstvo zariadení, ktoré by za iných okolností boli už nahradenými novými smartfónmi. Inými slovami, bol presiahnutý ich recyklačný cyklus.

5G smartfóny sú dostupnými už aj v strednej triede

Okrem iného dodávajú, že výrobcovia smartfónov agresívne tlačia na nové technológie, akým je napríklad podpora 5G. Rovnako treba povedať, že jednotliví operátori začínajú spúšťať siete novej generácie naprieč viacerými regiónmi sveta vrátane toho nášho.

Nižšie si môžete pozrieť graf odhadu dodaných smartfónov na trh jednotlivými najväčšími výrobcami smartfónov. Podľa očakávaní z TOP 5 predajcov vypadla spoločnosť Huawei, ktorá sa aktuálne trápi so sankciami zo strany amerických úradov. Zaujímavé je však sledovať, kto zaplní tento priestor po čínskom technologickom gigantovi.

Ako môžete vidieť nižšie, tak analytici predpokladajú, že tretím najväčším výrobcom smartfónov na svete sa stane Xiaomi, ktorý podrastie o 2%. Štvrtým najväčším hráčom by sa mala stať spoločnosť Vivo, a prvú päťku uzavrie Oppo.

trh so smartfonmi_vyvoj 2021
Zdroj: strategyanalytics.com

Linda Sui, riaditeľka spoločnosti Strategy Analytics hovorí, že rok 2021 bude rokom čínskych výrobcov smartfónov, ktorí budú poháňať dopyt agresívnou marketingovou politikou a rozširovaním území, kde pôsobia.

„Rok 2021 bude rokom čínskych predajcov smartfónov. V tichomorskej Ázii sa spoločnosti Xiaomi, Vivo a OPPO stanú 3 najvýznamnejšími hráčmi poháňanými agresívnym marketingom, rozširovaním distribučných kanálov a konkurenčnými cenami.“

Sú podľa vás odhady analytikov reálnymi? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch váš názor.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close