BezpečnosťSpravodajstvo

Americký úrad pre kontrolu liečiv aktualizoval príručku, ako sa správať, keď nastane zombie apokalypsa

Americký úrad pre kontrolu liečiv aktualizoval svoje odporúčania v prípade, ak by nastala zombie apokalypsa.

Aktuálne pandémia nemusí byť tým najhorším, s čím sa musíme v najbližšej budúcnosti vysporiadať. Americký úrad pre kontrolu liečiv (US Centers for Disease Control and Prevention (CDC)) aktualizoval príručku, ako sa máme chovať, skúste hádať, keď nastane zombie apokalypsa. Na tému upozorňuje portál futurism.com.

Hoci v súčasnosti môžu tieto udalosti vyznieť smiešne, tak odborníci sa pre Yahoo News vyjadrili, že práve teraz je najvhodnejší čas, aby boli investované prostriedky do tejto fiktívnej krízy. Myslia si, že ide o inteligentný krok zo strany CDC. Rovnako v prevencii vidia príležitosť, ako by sme sa mohli v budúcnosti s prípadnou katastrofou tohto typu vysporiadať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Myslím, že je to skvelé,“ povedal pre Yahoo epidemiológ John Sellick z Buffaloskej univerzity. „Ako sme už videli pri koronavírusoch, pripravenosť na katastrofy je zásadná.“

CDC prvýkrát zverejnilo svoje pokyny, ktoré je potrebné dodržiavať v prípade tohto typu katastrofy, ešte v roku 2011. Všeobecná rada, ktorá vyplynula z týchto odporúčaní znela, zásobte sa jedlom, dodávkami prvej pomoci (napríklad lieky) a ďalšími nevyhnutnými vecami, a vytvorte si rodinný núdzový plán, ako sa schovať.

„Rok 2020 spôsobil, že sa niečo také už viac nezdá byť nemožné,“ povedala pre Yahoo inštruktorka pripravenosti na prírodné katastrofy Cheryl Nelson. „Vytvára to zmýšľanie: “Bože. Ak by došlo k globálnej pandémii, čo bude nasledovať – ​​zombie?! Možno by sme sa mali pripraviť.“

V prípade, ak by ste si chceli preštudovať kompletné odporúčania, tak vám dávame do pozornosti stránky CDC, kde sa môžete dopátrať ku všetkým odporúčaniam.

Nuž, pevne veríme, že takejto katastrofe ako ľudstvo, nebudeme vystavení nikdy. Viete si predstaviť, že by nastala? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close