Američania pritvrdzujú, žiadajú od Qualcommu, Intelu a ďalších, aby prestali obchodovať s Huaweiom

USA pexels-photo-1046399
Zdroj: Pexels.com

Ekonomická vojna medzi USA a Čínou sa pritvrdzuje. Nie tak dávno Američania začali so zavádzaním rôznych ciel, vyšetrovaním čínskych spoločností a podobne. Samozrejme, Čína nič nezostala Američanom dlžná.

Najnovšie, USA v tomto ekonomickom konflikte, ktorý naberá na obrátkach zaradil čínsku spoločnosť Huawei na zoznam „entity list“, ktorého účelom je, obmedzenie možnosti realizovania obchodov ako je napríklad nakupovanie technológií od amerických spoločností bez toho, aby to schválila americká vláda.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

USA informuje vybrané spoločnosti o zaradení Huaweiu na „blaclist“

Podľa reportu, ktorý priniesol portál Gizchina.com, americká vláda začala aktívne kontaktovať vybrané spoločnosti s tým, že spoločnosti Huawei a HiSilicon (spoločnosť, ktorá patrí pod krídla Huawei) boli zariadené na blacklist spoločností, s ktorým nemožno obchodovať bez súhlasu vlády. Obmedzenia sa konkrétne týkajú nasledovných aktivít:

  • Okamžité skončenie dodávok pre spoločnosti Huawei a HiSilicon.
  • Všetky existujúce alebo nové objednávky od Huaweiu a HiSilicon musia byť pozastavené alebo zrušené.
  • Zastavte prístup na webovú stránku elektronického verejného obstarávania spoločnosti Huawei.

Podľa aktuálne dostupných informácií boli takto informované vybrané spoločnosti, medzi ktorými nájdeme napríklad Qualcomm, Intel, ARM, Teradyne a ďalšie.

Zakladateľ spoločnosti Huawei, Ren Zhengfei, reagoval na obmedzenia slovami:

„Ak Spojené štáty hovoria, že už nebudú dodávať diely do Huawei, škoda bude spôsobená amerických spoločnostiach, pretože sme treťou najväčšou spoločnosťou na svete, a Spojené štáty stratia toľko objednávok, že spoločností v USA pôjdu nadol a na akciovom trhu budú veľké výkyvy. Bez nich máme tiež schopnosť nahradiť výrobu, takže z tohto pohľadu nemáme žiadnu krízu prežitia.“

Zdroj: via Gizchina.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre