Američania môžu mať v súvislosti s 5G technológiou „eso v rukáve“, ktorým by Huaweiu mohli znepríjemniť život

Američania majú mať údajne v pláne vytvoriť fond, ktorý by podporil operátorov, ktorí budú budovať 5G infraštruktúru s „dôveryhodnou“ 5G technológiou

Huawei 5G
Zdroj: Pxiabay.com (byrev), Vosveteit.sk

Huawei môže mať ďalší problém na obzore. Portál indiatimes.com prišiel s informáciami, v ktorých píše, že americká vláda má v záujem pripraviť špeciálny fond na podporu vybraných telekomunikačných spoločností v Brazílii a v ďalších krajinách, aby si boli schopné zaobstarať 5G technológiu od spoločností s „dôveryhodnou“ technológiou. Nikomu asi nie je potrebné vysvetľovať, ktoré spoločnosti nebudú zaradené do tohto zoznamu.

„Huawei dôveru nemá“

Jeden z brazílskych ambasádorov USA, Todd Chapman povedal, že Ericsson, či Nokia v minulosti preukázali, že majú „vhodnú“ 5G technológiu, ktorá dokáže ochrániť tok informácií, dát a intelektuálneho vlastníctva. Ďalej dodal, že spoločnosť Huawei aktuálne takúto dôveru nemá.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Financie na podporu „dôveryhodnej“ 5G technológie by mali byť poskytnuté prostredníctvom agentúry International Development Finance Corporation (DFC), ktorá poskytuje financie pre projekty súkromného rozvoja.

Otázne je, ako k tomu pristúpia jednotlivé spoločnosti, ak by došlo k reálnemu vytvoreniu takéhoto fondu. Dôvodom je, že Huawei v Brazílii pôsobí už dlhšiu dobu a v súčasnosti miestni operátori už vyskúšali a zároveň aj už pracujú na čiastkových úlohách spojených s budovaním infraštruktúry práve za pomoci čínskych spoločností. Zároveň treba dodať, že Huawei v súčasnosti spolupracuje s viacerými poprednými operátormi ako sú napríklad Telefonica Brasil SA, TIM Participacoes SA , America Movil a ďalší.

Bývalý šéf Google Eric Schmidt prezrádza, čo stojí za „nevraživosťou“ USA voči Huawei

Chapman pre agentúru reuters.com sa k danej téme vyjadril, že v prípade kooperácie s „nedôveryhodným spoločnosťami“, by to mohlo mať do budúcnosti negatívne dopady na ekonomiku krajiny. Dôvodom je, že by to mohlo odradiť investície iných zahraničných spoločností, ktoré nedôverujú tejto technológii od spoločnosti Huawei.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre