SpravodajstvoTechnológie

AMD Radeon oznamuje Pro Duo grafickú kartu založenú na Polaris s výkonom 11 TFLOP

Minulý týždeň vydalo AMD novú rodinu grafických kariet založených na technológii Polaris a teraz spoločnosť predstavila novú edíciu svojej grafickej karty Radeon Pro Duo dual-GPU. Je to karta určená skôr profesionálnym tvorcom obsahu ako bežným spotrebiteľom.

Vďaka vylepšeniu Polaris čerpá nová karta oveľa menej energie a vydáva menej tepla ako jej predchodca. Nový Pro Duo používa jednoduchý dizajn ventilátora a potrebuje iba 8-pinový a 6-pinový napájací konektor, ktorý dokopy vyčerpá 250W.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Efektívny dizajn, nižší výkon

Na rozdiel od minuloročného duálneho modelu Radeon Pro Duo, poháňaného grafickým procesorom Fiji, tohtoročné vydanie obsahuje dve z najnovších 14nm Polaris GPU spoločnosti, z ktorých každý pozostáva zo 16 GB pamäte, 2304 Stream procesorov, 128 textových jednotiek a 32 ROP. Hoci je dizajn efektívnejší, grafická karta je podstatne menej výkonná ako v minulý rok. V porovnaní s minuloročnými 16 teraflopmi výkonu na spracovanie grafiky ponúka nový Pro Duo iba 11,45 teraflops.

Nižší výkon sa však odrazí na priaznivejšej cene, keďže Radeon Pro Duo dual-GPU grafická karta bude stáť iba okolo 999 dolárov a jej oficiálne vydanie sa plánuje na koniec mája.

Zdroj: pro.radeon.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close