Spravodajstvo

Amazon hlási rekordné predaje počas sviatkov. Obrovský nával nových používateľov spôsobil aj masívny výpadok služieb

Prvé povianočné štatistiky ohľadom predajov sú na svete a čísla sú naozaj ohromujúce. Najväčší nával objednávok pochopiteľne zaznamenala spoločnosť Amazon, ktorá svoje služby poskytuje po celom svete. Rekordy nepadli len v oblasti predaných zariadení, ale aj v počte nových predplatiteľov služby Prime.

Za predajmi je masívny rozmach služby Prime

Obrovské predaje, ako aj nárast nových zákazníkov a predplatiteľov, bol spôsobený najmä obrovských rozmachom služieb spoločnosti Amazon. Predplatné Amazon Prime bolo totižto v predošlých mesiacoch sprístupnené v ďalších krajinách ako Austrália, Singapur, Holandsko a Luxembursko. Viac predplatiteľov služby Amazon Prime logicky prinieslo množstvo nových zákazníkov, čiže zväčšené predaje.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nátlak pocítili aj ďalšie služby

Obrovský nátlak na servery a online služby pocítila spoločnosť Amazon aj pri iných produktoch. Obrovské problémy trápili aj digitálnu asistentku Alexa, ktorá je súčasťou zariadenia Amazon Echo. Práve tento produkt bol najväčším vianočným trhákom a vďaka nemu zaznamenal Amazon rekordný nárast používateľov, čo 25. decembra spôsobilo niekoľkohodinový výpadok služieb digitálnej asistentky Alexa, ktorá to jednoducho nezvládla.

Amazon čaká obrovský rast

Nejedná sa o prvý rekordný úspech a historický míľnik, ktorý spoločnosť Amazon dosiahla. Už v apríli tohto roku sa spoločnosť pochválila, že dosiahla svoj dlhoročný cieľ – 100 miliónov aktívnych predplatiteľov služby Prime. Podľa analytikov bude nárast používateľov neustále pretrvávať a spoločnosť môže očakávať medziročný 35 až 40 percentný prírastok nových predplatiteľov. Podľa analytickej spoločnosti Citigroup by mala spoločnosť Amazon do konca roku 2019 dosiahnuť až 275 miliónov používateľov služby Prime.

Zdroj: techcrunch.com, úvodný obrázok (vlastný)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close