NávodyXiaomi

Aký je rozdiel medzi modelovými radmi Xiaomi, Redmi a Poco? A ktoré zariadenia sú vhodné pre vás?

Xiaomi, Redmi alebo Poco? Ktorý smartfón si medzi množstvom zariadení vybrať? Pozrite sa na prehľad modelových radov čínskeho giganta!

Čínska spoločnosť Xiaomi má vo svojom portfóliu množstvo smartfónov a rôzne modelové rady. Toľko smartfónov na trhu môžu byť mierne zložité na pochopenie, a preto sa teraz spoločne pozrieme na prehľad modelových radov, ktoré sú dostupné na našom trhu. Ak ste teda doteraz nemali jasno ktoré smartfóny patria do akej triedy a aký smartfón je vhodný práve pre vás, pozrite sa na to spolu s nami.

Séria Mi

Modelový rad Mi značí vlajkové smartfóny spoločnosti. V súčasnosti na trhu môžeme spozorovať desiatu generáciu smartfónov z radu Mi, ktoré však nesú číslovku 11. Prečo tomu tak je? Na trh sa totiž nikdy nedostali smartfóny s označením Mi 7 a spoločnosť rovno preskočila na výročnú „osmičku“. Aktuálne smartfóny s tou najlepšou výbavou od spoločnosti teda nájdeme na našom trhu pod názvami Mi 11, Mi 11 Ultra, Mi 11 Lite a Mi 11i.

Tu však línia Mi nekončí, pretože už po dve generácie smartfónov môžeme nájsť na trhu smartfóny s označením T, ktoré patria do prémiovej línie, avšak s inou výbavou. Prvým takýmto modelom bol Mi 9T, ktorý bol európskou verziou zariadenia Redmi K20. Aktuálnymi modelmi zo série sú smartfóny s označením Mi 10T, no očakávame i zariadenia s názvom Mi 11T.

Modelový rad Mi Note

Druhým označením smartfónov od Xiaomi je Mi Note. Táto séria smartfónov sa dočkala troch generácií smartfónov, menovito Mi Note, Mi Note 2 a Mi Note 3. Následne však bola séria označená za zrušenú, no o dva roky neskôr, v roku 2019, sa znova vrátila na predajné trhy so smartfónmi z línie Mi Note 10. Modelový rad Mi Note je o niečo menej vybavený, ako vlajková séria Mi. Stále však ide o kvalitné smartfóny určené i pre pracovné účely s lákavou cenou.

Xiaomi Mi Note 10 recenzia kamery
Mi Note 10 priniesol špičkovú 108mpx penta kameru. Zdroj: YouTube (Mrwhosetheboss)

Mi MIX

Ďalšou sériou, na ktorú sa pozrieme, je Mi MIX. Táto séria smartfónov sa dočkala rovnako troch priamych generácií ako séria Mi Note. Miesto modelu Mi MIX 4 sa však na trhu objavil model Mi MIX Alpha, ktorý pôsobil trochu ako experiment. Tento rok však do série zavítal prvý skladateľný model Mi MIX Fold a už o pár dní uvidíme na trhu i očakávaný Mi MIX 4.

Modelový rad Mi MIX si zakladá na prémiovej výbave a kvalitnej konštrukcii. To všetko sa však odzrkadľuje na cene, ktorá je o niečo vyššia. Na druhú stranu sú však zariadenia tak atraktívne, že dokážu prekonať konkurenciu a stále priniesť nižšiu cenu.

Mi A séria a Mi Max

Modelový rad Mi A spolu s radom Mi Max môžeme pokojne hodiť do jednoho vreca. V oboch prípadoch ide o už nepokračujúce rady smartfónov, pričom modelový rad Mi A sa zaoberal smartfónmi s čistým Androidom bez nadstavby. Na trhu je však už len jeden podporovaný model, Mi A3, ktorému ostáva už len rok podpory.

Smartfóny z radu Mi Max získali svojho posledného zástupcu ešte v roku 2018. Mi Max 3 bol posledným smartfónom na trhu s veľkým displejom, ktorý vyčnieval z radu. S narastajúcimi uhlopriečkami klasických smartfónov sa však Xiaomi rozhodlo tento modelový rad ukončiť.

Xiaomi Mi Max 3 displej_2
Mi Max 3 priniesol i špeciálnu 5G verziu smartfónu. Zdroj: Youtube (TechBeans)

Redmi Note

Smartfóny z radu Redmi Note patria pod dcérsku spoločnosť Xiaomi, Redmi. Je všeobecne známe, že smartfóny z radov Redmi na našom trhu prinášajú slabšiu výbavu od modelov Xiaomi, no odráža sa to i na priaznivej cene. Modelový rad pre tento rok nájdeme pod označením Redmi Note 10, ktorý sa zaraďuje do strednej až vyššej strednej triedy. Smartfóny z radov Redmi Note tak majú smerovať medzi bežných ľudí, ktorí žiadajú priemerný výkon.

Redmi

Pre nenáročných nájdeme na trhu i smartfóny z radov Redmi. Smartfóny z tejto línie sú základnými modelmi, ktoré prinášajú slabšiu výbavu. Tá je však pre mnohých dostačujúca, o čom svedčí fakt, že Redmi 9 ako aktuálne najnovší zástupca rady sa radí medzi najpopulárnejšie modely na trhu. Na modely z radov Redmi 10 však stále čakáme.

Redmi 9_displej (2)
Redmi 9 patrí medzi najobľúbenejšie smartfóny na trhu. Zdroj: Xiaomi

Poco

Poslednou dcérskou značkou Xiaomi na našom trhu je Poco. Ide o najmladšiu súčasť Xiaomi rodinky, ktorá sa snaží od spoločnosti oddeliť ako sa len dá. Stále však využíva nadstavbu MIUI pre svoje smartfóny i keď s upraveným Poco Launcherom. Ide o akúsi zlatú strednú cestu medzi smartfónmi, no vo väčšine prípadov ide o prezlečené čínske modely od spoločnosti Redmi.

Ktorý model si teda vybrať?

Všeobecne platí, že modely z radov Mi, resp. Mi Note či Mi MIX sú prémiovými a najvyššie zaradenými smartfónmi od Xiaomi a ich dcérskych značiek. Ak však nepotrebujete prehnane vysoký výkon či najlepšie parametre, strednou cestou sú pre vás smartfóny od Poco. Najnižšie zaradenými a najlacnejšími smartfónmi sú zariadenia od Redmi, pričom modelový rad Redmi Note je na tom s výbavou o niečo lepšie.

Aký smartfón v súčasnosti vlastníte vy? A ktorý modelový rad očaroval vás? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close