AKTUÁLNE: „Vdovec z Bratislavy“ pripravil cez internet ženu o 60-tisíc €. Toto je príbeh, ktorým ju presvedčil, aby platila znova a znova

Láska dokáže byť slepá. Neznámy muž, ktorý sa vydával za „vdovca z Bratislavy“, ktorý pracuje na ropnej plošine v Nórsku, okradol 51-ročnú ženu o 60-tisíc €.

Aktualna tema_uvodny obrazok
Zdroj: Vosveteit.sk

Natrafiť na online podvod v kybernetickom priestore nie je vôbec náročné. Nedávno sme napríklad upozornili na podvody, kedy nás oslovil podvodník s ponukou práce a v domnienke, že sme pre neho ľahkou korisťou, sa nám trpezlivo venoval niekoľko dní. Našťastie sme zaradili spiatočku v momente, kedy útočník chcel od nás citlivé údaje z platobnej karty. Také šťastie ale nemala 51-ročná Bratislavčanka, ktorá prišla o desaťtisíce €.

Bohužiaľ, doplatila na dôverčivosť a lásku. Stala sa totiž obeťou romantického podvodu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Žena prišla o desaťtisíce, myslela si, že pomáha „priateľovi z internetu“

Sociálne siete sú fenomén a môžete na nich natrafiť na množstvo zaujímavých ľudí a dokonca aj na vysnenú lásku. Nie ale každá osoba na druhej strane počítača, má za cieľ byť vašim priateľom či partnerom. Bohužiaľ, doplatila na to aj 51-ročná Bratislavčanka, ktorá sa zamilovala do „vdovca z Bratislavy“, ktorý mal údajne pracovať na ropnej plošine v Nórsku.

Po prvom kontakte netrvalo dlho a muž ženu požiadal o pomoc s doručením zásielky so zlatom v celkovej hodnote 2-miliónov €. Poškodená, bohužiaľ, v domnienke, že pomáha priateľovi, kývla na to, že mu podá pomocnú ruku. Neskôr ju kontaktoval falošný kuriér s požiadavkou na 4-tisíc €, čo aj zaplatila. Zásielka, za ktorú zaplatila, bola neskôr aj doručená do Popradu, o čom ju kuriér informoval. Po nejakom čase sa ale nakopili ďalšie balíky, pričom žena neváhala platiť ďalšie a ďalšie poplatky.

„Krátko po ich prvom kontakte ju požiadal o pomoc s doručením zásielky s hotovosťou a zlatom v celkovej hodnote 2 000 000 €. Poškodená s požiadavkou o pomoc súhlasila. O niekoľko týždňov bola vyzvaná kuriérskou spoločnosťou na zaplatenie poplatkov spojených s doručením zásielky. Požadovanú sumu vo výške 4000 € určenú na prepravu balíčka zaplatila. Následne bola informovaná o doručení zásielky do Popradu. Zaplatením prvého poplatku sa to neskončilo, práve naopak. Výška požadovaných súm postupne narastala..“, približujú policajti priebeh podvodu.

Dokonca bola natoľko dôverčivá, že falošnému kuriérovi poslala aj fotku svojho občianskeho preukazu a platila za balíky v kryptomenách. Celková škoda, ktorú jej spôsobil „vdovec z Bratislavy“, sa vyšplhala až na neuveriteľných 60-tisíc €.

„Po približne dvoch rokoch ju ,,kuriér“ požiadal, aby platby robila cez kryptomaty. Poškodená opäť súhlasila,..“, hovoria muži zákona.

Smutné na celom príbehu je, že podvod nebol „jednorazovou akciou“, ale išlo o dlhodobý podvod, pričom až po 5-rokoch podvedená žena odmietla ďalej platiť a obránila sa na políciu.

Policajti v publikovanej správe apelujú na ľudí, aby si dávali pozor na profily ľudí, ktorí ich kontaktujú pod rôznou zámienkou a nenechali sa vtiahnuť do tohto bludného kruhu poplatkov a podobne.

„Vždy si overte s kým komunikujete a v žiadnom prípade neposielajte peniaze osobám, ktorých osobne nepoznáte!“, prízvukujú muži zákona.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre