AKTUÁLNE: Samsung práve potvrdil prvé telefóny, ktoré dostanú AI funkcie z rady S24. Je na zozname aj váš mobil?!

Samsung práve potvrdil smartfóny, ktoré dostanú AI funkcie z radu Galaxy S24. Rovnako prezradil, kedy nové funkcie dorazia.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Zdroj: Vosveteit.sk

Samsung ešte v druhej polovici januára predstavil produktovú rady smartfónov Galaxy S24. Nám sa medzičasom podarilo vyskúšať zariadenia S24S24 Ultra. V oboch prípadoch sme upozornili na viacero vlastností týchto telefónov, no AI funkcie spomedzi nich vyčnievali.

Ako to býva už zvykom, tak každá generácia zariadení prinesie niečo nové. Niekedy je toho viac a inokedy zas menej. V súvislosti s AI funkciami sa rozpútala široká diskusia, kedy dostanú tieto funkcie aj ďalšie modely telefónov. Dlho sa šepkalo, že tieto AI funkcie do ďalších Samsung zariadení prídu najskôr pol roka po uvedení rady S24, čo nám potvrdil aj zástupca spoločnosti na predstavení smartfónov. No zdá sa, že kórejsky gigant medzičasom zmenil plány. Dôvodom je, že Samsung na svojom webe len pred pár chvíľami uviedol, že nové AI funkcie miera do ďalších modelov telefónov spoločnosti spolu s aktualizáciou One UI 6.1.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tieto Samsung telefónu dostanú nové AI funkcie

„Spoločnosť Samsung Electronics dnes oznámila dostupnosť funkcií Galaxy AI pre viacero zariadení Galaxy prostredníctvom novej aktualizácie One UI 6.1,..“, hovorí Samsung v správe pre média.

O ktoré zariadenia ide? Ako už asi tušíte, tak AI funkcie si to zamieria hlavne do vlajkových lodí. Aby sme boli presní, len do vlajkových lodí. Viacerých určite nemilo prekvapí, že medzi nimi nenájdeme zariadenia z produktovej rady Galaxy S22 a to ani model Ultra. Už asi ako tušíte, tak, tento zoznam telefónov bude pomerne chudobný.

Prejdime ale hneď k samotným smartfónom a tabletom, ktoré budú benefitovať z nových funkcií umelej inteligencie. Ide konkrétne o modely:

  • S23
  • S23 Plus
  • S23 Ultra
  • Z Fold5
  • Z Flip5
  • Tab S9
  • Tab S9 Plus
  • Tab S9 Ultra

Či sa zoznam podporovaných zariadení bude neskôr rozširovať smerom na staršie mobily, aktuálne nevieme. Predpokladáme ale, že tomu už tak nebude. Dôvodom je, že na to, aby riadne fungovali, tak potrebujú pomerne veľa výkonu, ktorým iné smartfóny či tablety spoločnosti nedisponujú. Možno nás ale Samsung prekvapí.

Kedy dostanú zariadenia vyššie nové AI funkcie?

Nové AI funkcie do zariadení spoločnosti prídu skôr, ako nám deklaroval zástupca spoločnosti na predstavení produktovej rady S24. Stane sa tak už koncom nasledujúceho mesiaca.

„Aktualizácia bude dostupná pre sériu Galaxy S23, S23 FE, Z Fold5, Z Flip5 a sériu Tab S9 od konca marca.“, uvádza Samsung.

Samsung v rámci tlačovej správy rovnako odhalil, že do konca roka plánuje nové AI funkcie distribuovať medzi 100-miliónov zákazníkov spoločnosti.

Tieto AI funkcie prídu do ďalších Samsung telefónov

Ak sa pýtate, o aké funkcie ide, tak je ich hneď niekoľko. Jednou z funkcií je napríklad analýza textu a vytvorenie jeho súhrnu. Túto funkciu môžete využiť ako pri čítaní článkov, tak aj pri analýze rôznych dokumentov. Samsung rovnako umožňuje pomocou AI upravovať aj fotografie. Napríklad môžete zväčšovať, zmenšovať alebo presúvať objekty na fotografiách, prípadne ich odstrániť. Algoritmus sa postará o to, aby priestor po objekte vyplnil vhodnou alternatívou. Pribudla aj funkcia „Circle to Search“, kedy môžete na aktuálne obrazovke zakrúžkovať objekt a vyhľadať o ňom informácie na internete. Prípadne môžete volať s niekým v cudzom jazyku a text sa vám v reálnom čase bude prekladať na obrazovke telefónu. Dostupné sú ale aj ďalšie funkcie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre