Spravodajstvo

AKTUÁLNE: Pozor! Vystrašila vás táto správa z Finančnej správy SR? Ide o podvod, nenechajte sa nachytať!

Schránky Slovákov zaplavuje nová podvodná kampaň.

Podvodníci neustále skúšajú nové spôsoby, ako sa obohatiť na úkor nič netušiacej obeti. V priebehu dnešného rána sme upozorňovali na rôzne typy falošných SMS správ, ktoré pravidelne zaplavujú mobily Slovákov. Neubehlo riadne ani niekoľko hodín a máme tu ďalší pokus o podvod, na ktorý upozornila Finančná správa SR.

Finančná správa SR upozorňuje na novú phishingovú kampaň internetových kriminálnikov, ktorí začali vo veľkom rozosielať podvodné správy ľuďom do e-mailových schránok. Ako už asi tušíte, cieľom tohto podvodu je získať peniaze od obetí. Tentokrát na to, aby dosiahli svoj cieľ, tak prišli s príbehom, v ktorom tvrdia, že máte nedoplatok na dani.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Podľa našich informácií ste nezaplatili daň vo výške 1.109 EUR,..“, začína sa podvodný e-mail, ktorý následne naviguje používateľa, aby uhradil neodvedenú daň.

Tento e-mail je o to nebezpečnejší, že svojim vzhľadom pripomína oficiálnu komunikáciu úradu. Ide ale len o dobre prepracovaný falošný e-mail. Rovnako sa v správe nachádza aj slovenské číslo účtu, čo môže u mnohých vzbudzovať dôveru v správu, že ide o regulárnu požiadavku úradu. Nie je ale tomu tak.

„Upozornili ste nás, že dostávate do mailových schránok ďalšiu podvodnú správu, ktorá sa tvári, že bola odoslaná z finančnej správy. V žiadnom prípade na ňu nereagujte a najmä neklikajte na žiadne odkazy, ktoré sa v nej môžu nachádzať! Finančná správa takýmto spôsobom nekomunikuje“, uviedla Finančná správa na sociálnej sieti upozorňujúc na podvod.

K majiteľovi účtu sa nebude neskôr problém dopátrať, no s najväčšou pravdepodobnosťou podvodníci zneužili dôverčivosť nejakej osoby, ktorej osobné údaje využili na to, aby vytvorili bankový účet na cudzie meno a maskovali svoju aktivitu. Tento typ podvodu je pomerne bežný, keď útočníci získajú citlivé údaje od nejakej osoby s cieľom, aby pri ďalšom podvode maskovali svoju identitu. Častokrát osoba, ktorej údaje zneužili, ani nevie, že sa tak stalo.

Tak či onak, ak aj vám prišla do schránky správa vyššie, tak vedzte, že ide o podvod. Vždy si overujte, kto je odosielateľom správy a ak máte podozrenie, či ide o regulárnu požiadavku alebo o podvod, tak kontaktujte inštitúciu cez oficiálny kontakt uvedený na ich webe a informujte sa.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close