AKTUÁLNA TÉMA: Twitter akceptoval ponuku Elona Muska. Musk získa plnú kontrolu nad sociálnou sieťou!

Twitter akceptoval ponuku Elona Muska, ktorý získa kontrolu nad sociálnou sieťou. Celková výška transakcie je približne 44 miliárd dolárov.

Elon Musk Twitter
Zdroj: unsplash.com (Brett Jordan), Vosveteit.sk

Začiatkom mesiaca sme sa dozvedeli, že Elon Musk kúpil 9,2% akcií spoločnosti Twitter, vďaka čomu sa stal na krátko najväčším akcionárom sociálnej siete. Potom urobil ponuku akcionárom spoločnosti, kedy dal na stôl ponuku na odkúpenie zvyšných akcií spoločnosti, aby sa stal jediným majiteľom sociálnej siete.

Neskôr sa zdalo, že ponuka Elona Muska nebude akceptovanou. Všetko sa však v priebehu dnešného dňa zmenilo, informuje riaditeľ spoločnosti Parag Agrawal prostredníctvom tlačovej správy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Elon Musk kupuje Twitter

Agrawal informuje, že Elon Musk predsa len získa kontrolu nad spoločnosťou. Twitter akceptoval ponuku na odpredaj akcií spoločnosti. Celková výška transakcie je približne 44 miliárd dolárov, čo predstavuje 54,20 dolárov na jednu akciu spoločnosti.

Ako informuje sociálna sieť, tak potom, ako prebehne celá transakcia, tak Twitter sa stane súkromnou spoločnosťou, ktorú bude vlastniť najbohatší muž sveta.

„Podľa podmienok zmluvy dostanú akcionári Twitteru po uzavretí navrhovanej transakcie 54,20 USD v hotovosti za každú akciu kmeňových akcií Twitteru, ktorú vlastnia. Kúpna cena predstavuje 38% prémiu oproti záverečnej cene akcií Twitteru 1. apríla 2022, čo bol posledný obchodný deň predtým, ako pán Musk zverejnil svoj približne 9% podiel na Twitteri.“ píše sa v tlačovej správe.

Súvislosti s celou transakciou Elon Musk uviedol stanovisko nižšie.

„Sloboda prejavu je základom fungujúcej demokracie a Twitter je digitálnym mestským námestím, kde sa diskutuje o veciach životne dôležitých pre budúcnosť ľudstva,“ povedal Musk. „Tiež chcem, aby bol Twitter lepší než kedykoľvek predtým, a to vylepšením produktu o nové funkcie, vytvorením algoritmov ako open source na zvýšenie dôvery, porazení spamových robotov a overenie všetkých ľudí. Twitter má obrovský potenciál – teším sa na spoluprácu so spoločnosťou a komunitou používateľov, aby ho odomkli.“

Twitter píše, že ponuka bola schválená predstavenstvom spoločnosti pričom celá transakcia by mala byť uzavretou ešte v tomto roku.

Hneď, ako budú dostupné ďalšie informácie, tak vás budeme o nich informovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre