Návody

Ako zmeniť heslo od Wi-Fi? Pozrite si tento návod, ako na to. Zvládne to každý!

Potrebujete zmeniť heslo od vašej Wi-Fi siete? Pozrite sa, ako sa môžete prihlásiť k routeru a následne, ako môžete zmeniť heslo.

Niekoľko dní dozadu sme vám ukázali, ako môžete odkryť heslo od Wi-Fi, ku ktorej ste pripojený prostredníctvom vášho smartfónu. Dnes vám ukážeme, ako si môžete zmeniť heslo od vašej Wi-Fi siete. Je to vskutku jednoduché a nezaberie vám to veľa času.

Ako si zmeniť heslo od Wi-Fi?

Hneď v úvode treba povedať, že postup sa môže mierne líšiť v závislosti od toho, akého poskytovateľa internetu máte a aký router používate. Samotný princíp je však stále rovnaký.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V prvom kroku sa potrebujete pripojiť k vášmu Wi-Fi routeru. Následne je potrebné otvoriť nastavenia routera. Urobiť tak môžete prostredníctvom internetového prehliadača. Otázkou je, ako na to? To si ukážeme nižšie, je to jednoduché. Otvorte ponuku Štart a napíšte do nej „CMD“. Následne otvorte aplikáciu, ktorá sa vám zobrazila.

prikazovy riadok CMD
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom sa vám zobrazí príkazový riadok, do ktorého vložte príkaz „ipconfig“. Následne skopírujte adresu, ktorá sa vám zobrazí pri položke Default Gateway a vložte ju do internetového prehliadača. Prostredníctvom tejto adresy sa pripojíte k vášmu routeru.

Vo väčšine prípadov prihlasovacie údaje sú „admin“ (login) a  „admin“ (heslo). Nemusíte to však platiť vždy. Ak sú prihlasovacie údaje iné, tak ich najčastejšie nájdete priamo na routeri zo spodnej časti, alebo si môžete pomôcť i aplikáciou nižšie, ktorá disponuje databázou stoviek routerov spolu s ich prihlasovacími údajmi. Prípadne zavolajte na linku operátora, od ktorého máte internet.

ako zmenit WiFi heslo_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom, ako sa prihlásite k vášmu routeru, tak z ponuky vyberte nastavenia Wi-Fi siete, kde následne budete mať k dispozícii možnosť zmeniť heslo k Wi-Fi. Ako upravíte heslo a uložíte nastavenia, tak dôjde k reštartovaniu routeru a zároveň k odhláseniu všetkých zariadení, ktoré sú k nemu prihlásené.

ako zmenit WiFi heslo_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že návod bol pre váš užitočným a že ho využijete.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close