Ako vypnúť aktívny stav na Messengeri a WhatsAppe

Aktívny stav v aplikáciách Messenger a WhatsApp vypnete pomocou týchto pár krokov.

aktivny stav messenger a whatsapp
Zdroj: Vosveteit.sk / Logá Messenger a WhatsApp

Mnohí z nás používajú na komunikáciu s priateľmi a svojim okolím aplikácie Messenger a WhatsApp. Niekedy sa ale chceme schovať pred svetom, aby nás nikto nevyrušoval. Alebo sa chceme pred niekým skryť, aby nevedel, že sme online. Nech je dôvod akýkoľvek, tak v oboch spomínaných aplikáciách vyššie, je možné zmeniť aktívny stav na vypnutý. Znamená to, že druhá strana neuvidí, že sme online.

Ako vypnúť aktívny stav v Messengeri

Je to pomerne jednoduché a zvládne to každý v priebehu pár desiatok sekúnd. K týmto nastaveniam sa dostanete potom, ako kliknete na ikonu vášho profilu. Následne ponuku zrolujte k možnosti Aktívny stav.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako kliknete na možnosť Aktívny stav, tak vám aplikácia ponúkne možnosť Zobrazovať váš aktívny čas. Ako kliknete na tieto nastavenia, tak vám aplikácia predloží na výber z 5 možností. Prvou z nich je: kým nastavenia manuálne nezmeníte, potom na 1 hodín, 8 hodín, do 8:00 nasledujúceho dňa, alebo manuálne nastavenie, ako dlho chcete, aby sa vám zobrazoval neaktívny stav.

Ako upravíte nastavenia vyššie, tak ich uložte pomocou tlačidla Pozastaviť. Následne vaši priatelia nebudú vidieť, či ste online alebo nie.

Ako vypnúť aktívny stav vo WhatsAppe

Prejdime teraz ale k WhatsAppu, kde rovnako môžete vypnúť aktívny stav. V prípade tejto aplikácie, k dispozícii sú aj ďalšie funkcie. Môžete napríklad obmedziť vašu viditeľnosť i pre konkrétnu osobu. Poďme sa pozrieť, kde tieto nastavenia nájdete.

V prvom kroku si otvorte nastavenia vášho profilu, následne v ponuke uvidíte možnosť Súkromie. Otvorte túto ponuku s nastaveniami (pozn. redakcie: v prípade staršej verzie aplikácie, tieto nastavenia môžete nájsť pod možnosťou Účet). Teraz z ponuky vyberte Naposledy online a Práve online.

V ďalšom kroku budete môcť zvoliť, kto uvidí, či ste online alebo nie.

Naposledy online WhatsApp ako vypnut aktivny stav_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Pre tých, ktorí nevedia, tak stav Naposledy online informuje o tom, kedy niektorý z kontaktov naposledy použil aplikáciu WhatsApp. A stav Práve online hovorí tom, či ste práve prihlásený do aplikácie alebo nie.

Pevne veríme, že tip na tieto funkcie bol pre vás užitočný. Obzvlášť v prípade WhatsAppu ide o užitočnú funkciu, keď chcete docieliť, aby napríklad vaši kolegovia z práce nevedeli, že ste online. Alebo ak sa chcete schovať pred konkrétnou osobou, ktorá vás obťažuje.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre