Ako vám môžu VPN služby uľahčiť cestovanie a ochrániť vaše dáta v zahraničí

Dokonalá online bezpečnosť aj na cestách? VPN chránia vaše dáta pri prístupe do verejných sietí, či umožňujú obchádzanie geo-obmedzení.

Ako nastaviť VPN sieť na androide?
Zdroj: Unsplash (Privecstasy)

V dnešnom prepojenom svete je nevyhnutné zostať v spojení aj počas cestovania do zahraničia. Či už ste častým cestovateľom kvôli práci, alebo patríte jednoducho medzi dobrodruhov, ktorí chcú spoznať všetky kúty sveta, prístup na internet vás môže v zahraničí vystaviť rôznym bezpečnostným rizikám. So správnymi nástrojmi a postupmi však môžete zaistiť svoju online bezpečnosť aj keď ste mimo svojho domova. Jedným z takýchto, čoraz populárnejších nástrojov medzi cestovateľmi, sú aj VPN služby. Ako vám teda takéto služby môžu pomôcť práve pri cestovaní do zahraničia a aké bezpečnostné benefity prinášajú?

Ochrana údajov vo verejných Wi-Fi sieťach

Verejné Wi-Fi siete na letiskách, v hoteloch, kaviarňach a iných verejných miestach sú síce pohodlnou alternatívou pre prepojenie sa s online svetom, no možno ich považovať za potencionálne nebezpečné. Práve tieto siete sú totižto častým cieľom hackerov, keďže zachytenie citlivých informácií je v takýchto sieťach pomerne jednoduchou záležitosťou. Pri použití VPN služieb je však aj pripojenie sa ku takejto sieti bezpečnou alternatívou. VPN služby totižto umožňujú šifrovanie komunikácie, čím prinášajú ďalšiu úroveň zabezpečenia medzi vašim zariadením a koncovým serverom. Čítanie e-mailov, chatovanie či správa bankových účtov a pod? S VPN žiadny problém ani na verejných Wi-Fi sieťach!

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Ako sa chrániť na voľnej Wi-Fi sieti?
Zdroj: Unsplash (Marcus Spiske, Adnan Khan) PNGwing, Úprava: Vosveteit.sk

Obchádzanie geografických obmedzení

Pri cestovaní do zahraničia sa môžete stretnúť s geografickými obmedzeniami, ktoré obmedzujú váš prístup k určitým webovým stránkam a online službám. Okrem toho niektoré krajiny zavádzajú cenzúru internetu a blokujú prístup k obľúbeným platformám a obsahu. Pomocou siete VPN môžete tieto obmedzenia obísť pripojením k serverom v iných krajinách, kde je obsah voľne prístupný. Či už chcete streamovať svoje obľúbené televízne programy, pristupovať na stránky sociálnych médií alebo sledovať aktuálne správy z domova, VPN vám zabezpečí neobmedzený prístup na internet bez ohľadu na vašu polohu.

Zabezpečenie online transakcií a bankovníctva

Či už si rezervujete letenky, hotel alebo jednoducho nakupujete online na cestách, vystavujete svoje citlivé informácie potencionálnemu bezpečnostnému riziku. Vykonávanie takýchto transakcií je najmä v zahraničí na neoverených Wi-Fi sieťach nebezpečné. Vyššie spomínané šifrovanie komunikácie pri použití VPN pripojenia však potencionálne riziká eliminuje. S VPN službami si tak môžete užívať svoje pohodlie a využívať všetky potrebné služby aj v zahraničí bez toho, aby ste sa museli obávať o svoje citlivé informácie.

online nakupovanie hackeri kreditna karta bankova karta
Zdroj: Marcos Mesa Sam Wordley / shutterstock.com

Zabránenie sledovaniu polohy

Mnohé webové stránky a online služby sledujú vašu aktuálnu polohu, aby mohli lepšie zacieliť poskytovaný obsah a reklamy. Hoci to môže byť v niektorých prípadoch pohodlné a žiadané, sledovanie polohy nemusí byť najmä v zahraničí úplne žiadúce. VPN služby však prinášajú výhody aj v tomto aspekte. Vďaka maskovaniu vašej IP adresy za vzdialený server jednoducho zväzujete takýmto sledovacím algoritmom ruky. Objavujete nové mesto, alebo plánujete ďalšie dobrodružstvo? Vďaka VPN službám môžete pokojne spávať, pretože viete, že váš pohyb nie je monitorovaný bez vášho súhlasu.

Bezpečný prístup k lokálnym sieťam

Pri práci zo zahraničia treba taktiež dbať na adekvátne zabezpečenie komunikácie. Aj v tomto prípade môžu poslúžiť VPN služby ako nástroj pre maximalizáciu zabezpečenia firemných dát. Pomocou siete VPN môžete vytvoriť bezpečné pripojenie k firemnej sieti odkiaľkoľvek na svete, čo vám umožní prístup k interným zdrojom, spoluprácu s kolegami a prácu na diaľku bez ohrozenia bezpečnosti. Či už sa zúčastňujete na virtuálnych stretnutiach, pristupujete k citlivým dokumentom alebo komunikujete so spolupracovníkmi, sieť VPN zabezpečí, že vaše pripojenia sú šifrované a vaše údaje zostanú chránené bez ohľadu na to, kde sa nachádzate.

Ochranu citlivých údajov a súkromia by sme nemali brať na ľahkú váhu ani pri zahraničných cestách, práve naopak. Či už ide o ochranu vašich údajov vo verejných sieťach Wi-Fi, obchádzanie geografických obmedzení, zabezpečenie online transakcií, zabránenie sledovaniu polohy alebo bezpečný prístup k zdrojom domácej siete, VPN ponúka spoľahlivé riešenie na riešenie týchto problémov. Šifrovaním vášho internetového pripojenia a zabezpečením vašich online aktivít vám VPN poskytuje slobodu cestovať s istotou a vedomím, že vaše súkromie a bezpečnosť sú v dobrých rukách.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre