Ako si môžete vypočuť zvukovú správu vo WhatsAppe, aby to druhá strana nevedela? Tento trik určite nepoznáte!

Zvukové správy vo WhatsApp si dokážete vypočuť aj bez toho, aby o tom vedela druhá strana. Stačí vám na to tento malý trik.

WhatsApp_uvodny obrazok
Zdroj: Vosveteit.sk, logo WhatsApp, Pixabay.com

Chatovacie aplikácie prešli za tie roky mnohými zmenami. Jednou z nich je aj ikona o oznámení toho, že druhá strana správu videla, alebo minimálne otvorila. V takom momente zlyháva výhovorka o tom, že ste správu nevideli. Aplikácia vás prezradí.

Hlasové správy vo WhatsAppe

Podobné oznámenie o zobrazení, respektíve vypočutí zobrazuje aplikácia WhatsApp aj pri hlasových správach. Obsah takejto správy ale nevyčítate ani z obrazovky uzamknutia ani žiadnym iným spôsobom, správu si jednoducho musíte vypočuť. Na správu ale nemusíme chcieť ihneď reagovať, no druhá strana vidí, že sme si správu vypočuli. My vám ale ukážeme trik, pomocou ktorého si budete vedieť správu vypočuť aj bez toho, aby o tom vedela druhá strana.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tajné vypočutie hlasovej správy

V tomto návode naplno využijeme možno nepopulárnu funkcionalitu WhatsAppu, a to automatické ukladanie médií. Mnoho ľudí má túto funkcionalitu vypnutú kvôli šetreniu miesta. Čo je ale výhodou je fakt, že automatické sťahovanie médií sa dá individuálne nastaviť. To znamená, že automaticky sa vám stiahnu napríklad iba hlasové správy.

Preto prejdite do Nastavení, kde otvorte sekciu Úložisko a dáta. Následne pri sekcii Uložiť médiá automaticky kliknite na Pri pripojení cez Wi-Fi a zaškrtnite možnosť Zvuk. Ak chcete zvukové správy sťahovať aj pomocou pripojenia cez mobilné dáta, prípadne roaming, tak možnosť Zvuk zaškrtnite aj pri nich.

whatsapp zvuk sťahovanie
Zdroj: vosveteit.sk

Po tomto sa vám zvukové správy automaticky budú sťahovať do smartfónu v momente, keď budete pripojení na internet. Teraz ich už treba len nájsť, čo vie byť trochu strastiplné. Na to vám bohato poslúži Správca súborov, ktorého máte v smartfóne. Kroky sa môžu mierne líšiť, no pomenovanie súborov bude vždy rovnaké. V našom návode použijeme aplikáciu Google Files, ktorá je predvolene nainštalovaná v mnohých zariadeniach, no môžete si ju prípadne stiahnuť nižšie.

Files od Googlu
Files od Googlu
Developer: Google LLC
Price: Free

V Správcovi súborov potrebujete nájsť Interné úložisko. Následne otvorte súbor Android, v ktorom otvorte media. Tu sa nachádzajú súbory mnohých aplikácií, medzi ktorými nájdite WhatsApp (com.whatsapp). Tu znova nájdete súbor s názvom media. V tomto súbore už iba otvorte súbor WhatsApp Voice Notes.

správca súborov whatsapp
Zdroj: vosveteit.sk

V tomto súbore sú pekne podľa dátumu zoradené súbory, ktoré WhatsApp v prípade potreby vytvára na dennej báze. Vy si iba nájdite ten svoj dátum a spustite hlasovú správu. Aplikácia nezistí a ani odosielateľovi neoznámi to, že ste si správu vypočuli.

whatsapp voice notes
Zdroj: vosveteit.sk

Páči sa vám tento trik? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre