HonorHuaweiSpravodajstvo

Ako sa darí Honoru a Huaweiu na globálnom trhu? Dáta z februára ukazujú ich trhový podiel. Prekvapili vás výsledky?

Najväčším globálnym výrobcom smartfónov, ktorý je pôvodom z Číny, je Xiaomi.

Najnovšie dáta spoločnosti Counterpoint reasearch odhaľujú trhové podiely jednotlivých výrobcov smartfónov na globálnom trhu za február tohto roka. Poukazuje na ne portál ithome.com.

Xiaomi je najväčším čínskym hráčom na globálnom trhu

Prvou správou je, že Xiaomi si aj naďalej posilňuje svoju pozíciu  a zároveň, o spoločnosti môžeme aktuálne hovoriť, ako o najväčšom čínskom hráčovi na globálnom trhu. Dôvodom je, že trhový podiel spoločnosti dosiahol 13%. Podľa očakávania, lídrami  zostali Samsung s trhovým podielom 20% a Apple s 17% trhovým podielom.

Čo sa deje na ďalších priečkach je však vskutku zaujímavé. Dlhodobí  líder, ktorý svojho času atakoval prvú priečku, Huawei, sa prepadol na 4%-trhový podiel. Spoločnosť bola dokonca predbehnutá výrobcami smartfónov, ako sú Oppo a Vivo, ktoré pokryli 12%, resp. 10% trhu.

Ako to je však so spoločnosťou Honor? Potom, ako spoločnosť bola fyzicky oddelenou od Huaweiu, tak mnohí z nás očakávali raketový rast na jednotlivých trhoch, ten sa však zatiaľ nekoná, teda minimálne aspoň nie na globálnom. Spoločnosť totiž podľa publikovaných dát pokryla len 2% trhu. Druhým dychom, aby sme spoločnosti nekrivdili, treba však povedať, že Honor doposiaľ predstavil minimum nových smartfónov. Inými slovami, Honor aktuálne nemá „adekvátne zbrane“, aby bol schopným plnohodnotne konkurovať aktuálnym trhovým lídrom. Pevne však veríme, že sa to už čoskoro zmení.

Huawei sa aj naďalej trápi so sankciami

Prepad predajov smartfónov spoločnosti Huawei nie je však prekvapujúcim, dal sa očakávať. Dôvodom sú stále pretrvávajúce sankcie zo strany amerických úradov, ktoré robia spoločnosti vrásky na čele. Najvypuklejšia situácia je okolo nedostatku procesorov obzvlášť tých s podporou 5G technológie. Spoločnosť totiž nemôže voľne nakupovať produkty a služby bez povolenia amerických úradov, ktoré sú vyrábané americkými technológiami. Druhým dychom treba dodať, že nie tak dávno sa dostali do obehu informácie, ktoré prinášajú svetlo na konci tunela. Konkrétne sa hovorilo o tom, že Samsung by mohol potenciálne vyrábať a dodávať pre Huawei procesory Kirin. Zatiaľ však táto možná spolupráca nebola doposiaľ potvrdenou.

V každom prípade, sú pre vás čísla vyššie prekvapujúcimi? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close