Ako môžete zobraziť úroveň nabitia Bluetooth slúchadiel v notifikačnej lište vášho Android smartfónu?

Pozrite sa, ako môžete pomocou aplikácie HeadSet Battery zobraziť úroveň nabitia Bluetooth slúchadiel vo vašom Androide v notifikačnej lište.

Ako zobrazit uroven baterie Bluetooth sluchadiel v notifikacnej liste
Zdroj: Vosveteit.sk, unsplash.com (Mark Harpur)

Mnohí z nás dnes uprednostňujú využívanie technológie Bluetooth, aby sme prepojili dodatočné príslušenstvo spolu so smartfónom. Dôvod je jednoduchý, je to komfortnejšie a zároveň nám „nezavadzajú“ káble. Jednou z vôbec najfrustrovanejších situácií však je, keď sa vyberiete niekde von a batéria v slúchadlách sa vám krátko na to vybije.

Dnes niektoré z Android smartfónov ponúkajú funkciu, že si môžeme pozrieť úroveň nabitia pripojených zariadení v nastaveniach smartfónu. Nie však všetky smartfóny touto funkciou disponujú. Závisí to totiž od nadstavby operačného systému, ktorú máte v zariadení.  Zmeniť by sa to malo príchodom ďalšej veľkej aktualizácie Androidu, odhalili nedávne úniky informácií. Kým sa tak stane, tak nám dovoľte dať vám do pozornosti zaujímavú aplikáciu, prostredníctvom ktorej môžete vytvoriť v notifikačnej lištu upozornenie, ktoré vás bude informovať o aktuálnej úrovni nabitia pripojených Bluetooth slúchadiel k vášmu telefónu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Odhaľte úroveň nabitia batérie vašich Bluetooth slúchadiel

Všetko, čo k tomu potrebujete, je aplikácia HeadSet Battery. Ide o skutočne veľmi jednoduchú aplikáciu, s ktorou zvládne pracovať každý. Dostupnou je v obchode Google Play prostredníctvom odkazu nižšie.

HeadSet Battery
HeadSet Battery
Developer: CHI Software
Price: Free

Funguje na veľmi jednoduchom princípe. Potom, ako si ju stiahnete, tak aplikácia analyzuje pripojené zariadenia k vášmu smartfónu prostredníctvom Bluetooth. Ako ju otvoríte, tak kliknite na ikonu ozubeného kolieska a následne zapnite funkciu „Show notification“ a povoľte aplikácii pristupovať k polohe zariadenia (bez tohto povolenia nebude aplikácia riadne fungovať).

Potom uvidíte v notifikačnej lište informáciu o úrovni nabitia batérie slúchadiel.

HeadSet Battery_uroven nabitia baterie Bluetooth sluchadiel_Widget_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Vývojár aplikácie v rámci jej popisu píše, že pomocou HeadSet Battery môžete sledovať úroveň nabitia ľubovoľných Bluetooth slúchadiel vrátane Air Pod slúchadiel.

Záverom nám nedovolí nepovedať, že ak aplikáciu budete chcieť využívať bez toho, aby ste sa museli o jej chod starať, tak nezabudnite povoliť jej automaticky štart pri zapnutí smartfónu. Rovnako nezabudnite vypnúť aj obmedzenia súvisiace s batériou. V inom prípade sa vám aplikácia bude automaticky vypínať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre