Ako môžete zmeniť pozadie chatu v Messengeri a WhatsAppe? Oživte svoju komunikáciu!

Pozadie je niečo, čo v chatovacej aplikácii vidíme neustále. Jeho zmena vie mimoriadne oživiť a spríjemniť komunikáciu.

WhatsApp a Messenger
Zdroj: WhatsApp, Messenger, Vosveteit

Komunikovaním pomocou chatovacích aplikácií či už na mobile alebo na počítači strávime mnoho času. Aj preto majú tieto aplikácie okrem odoslania samotnej správy mnohé iné možnosti a funkcionality. Prispôsobenie si prostredia je určite niečo, čo nám vie ešte viac spríjemniť danú komunikáciu.

Zmena pozadia v aplikácii WhatsApp

Pozadie je niečo, čo podvedome vidíme počas celej konverzácie. Ak si ale daný chat chcete prispôsobiť o čosi viac, určite skúste zmenu pozadia. Aplikácia WhatsApp je v tomto ideálna, pretože vám v tom necháva voľnú ruku. Pozadie si viete zmeniť v každom chate zvlášť, alebo tak viete urobiť pre všetky chaty naraz. Pre niekoho vie byť taktiež výhoda to, že zmenu uvidíte iba vy, druhej strane ostane pozadie rovnaké.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pre zmenu pozadia všetkých chatov otvorte menu v pravom hornom rohu (tri bodky) a kliknite na Nastavenia. Následne prejdite do sekcie Chaty.

whatsapp nastavenia
Zdroj: vosveteit.sk

V sekcii Chaty vyberte možnosť Tapeta.

whatsapp chaty tapeta
Zdroj: vosveteit.sk

V tejto sekcii si viete taktiež neskôr zmeniť intenzitu jasu danej tapety (v prípade, ak využívate tmavý režim). Kliknutím na tlačidlo Zmeniť sa dostanete k výberu pozadia.

whatsapp zmeniť tapetu
Zdroj: vosveteit.sk

WhatsApp vám ponúka pár predvolených pozadí, no kliknutím na Moje fotky si prípadne viete pozadie vybrať priamo z vašej galérie.

whatsapp výber tapety
Zdroj: vosveteit.sk

Zmena pozadia v konkrétnom chate je podobná. Otvorte chat, v ktorom chcete zmeniť pozadie. Následne otvorte menu kliknutím na tri bodky v pravom hornom rohu a vyberte možnosť Tapeta. Postup je následne rovnaký, ako pri všeobecnej tapete.

whatsapp chat tapeta
Zdroj: vosveteit.sk

Zmena pozadia v Messengeri

Chatová aplikácia, ktorá je často spojená s účtom na sociálnej sieti Facebook je v prispôsobovaní pozadia o čosi skromnejšia. Vlastnú fotografiu si ako pozadie bohužiaľ neviete nastaviť, no aj napriek tomu tu pre vás je ponuka rôznych tém či farieb. Pozadie sa dá zmeniť iba v každom chate zvlášť.

Pre zmenu pozadia kliknite v danom chate na logo v pravom hornom rohu. Následne vyberte možnosť Motív.

messenger nastavenia
Zdroj: vosveteit.sk

To vám ukáže ponuku rôznych motívov a farieb. Okrem klasických farieb treba určite spomenúť aj dočasné témy, ktoré poukazujú na rôzne trendy (ako napríklad nový film). Tieto témy vám okrem pozadia zmenia aj emoji chatu. Zmeny farby pozadia uvidíte ako vy, tak aj druhá strana.

messenger témy
Zdroj: vosveteit.sk

Veríme, že týmito návodmi si spríjemníte chatovanie s vašimi známymi.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre