Ako môžete zapnúť v prehliadači Chrome extra ochranu pred škodlivými stránkami? Toto si hneď zapnite!
Funkcia Rozšírenej ochrany v prehliadači Chrome je predvolene vypnutou. Pozrite sa, kde ju nájdete a prečo by ste si ju mali zapnúť.
Posledné mesiace môžeme vo zvýšenej miere čítať o útokoch hackerov, ktoré sú na dennom poriadku. Ide o rôzne podvodné súťaže, ale i vírusy či ďalší škodlivý softvér. Nateraz sa zdá, že tieto útoky budú do budúcnosti pribúdať.
V priebehu posledných dní sme mohli čítať napríklad o podvodnej súťaži na Instagrame, ktorá tvrdila, že Apple daroval štátu iPhone telefóny, ktoré štát rozdáva. Rovnako sme upozorňovali aj na podvodné e-maily, ktoré sú schopné obchádzať detekčné systémy v službe Gmail. Inými slovami, útoky hackerov sú čoraz častejšie.
Ako zvýšiť bezpečnosť prehliadania internetu?
Otázkou je, dá sa nejakým spôsobom vyhnúť hackerským útokom? Odpoveď je, nie, nedá sa. Na druhej strane môžete však hackerom sťažiť prácu a chrániť sa pred nimi a časti útokov sa i vyhnúť. Dovoľte nám dať vám v súvislosti s touto témou šikovný nástroj, ktorý je vstavaný v internetovom prehliadači Chrome.
Otvorte si nastavenia prehliadača Chrome prostredníctvom troch zvislých bodiek v pravom hornom rohu prehliadača. Následne otvorte sekciu Zabezpečenie a ochrana súkromia. Potom kliknite na možnosť Bezpečnosť.
Následne si aktivujte funkciu Rozšírená ochrana a reštartujte váš prehliadač.
Neprehliadni
Čo táto funkcia robí?
Rozšírená ochrana je funkciou, ktorá predpovedá nebezpečné udalosti ešte predtým, ako k ním dôjde. Samozrejme, ako nastane takáto situácia, tak vás prehliadač na to upozorní. Môže ísť o udalosti, ako je napríklad návšteva podvodnej phishingovej stránky, alebo stiahnutie súboru, ktorý obsahuje vírus. Ako jedno z takýchto upozornení vyzerá, sa môžete pozrieť nižšie.
Ďalej vás napríklad upozorňuje na to, že došlo k úniku prihlasovacích údajov zo služieb, pri ktorých využívate funkciu automatického prihlasovania prostredníctvom prehliadača.
Rovnako treba však uviesť, že za týmto účelom, aby bol prehliadač schopný identifikovať potenciálne nebezpečenstvo v reálnom čase, tak musíte so spoločnosťou Google zdieľať dáta z prehliadania internetu. Google tieto údaje uchováva po dobu 30 dní v anonymizovanej podobe. Rovnako treba prízvukovať, že tieto údaje neobsahujú vašu IP adresu a ani súbory cookie. Google ďalej hovorí, že ide len o vzorku dát a nie o všetky dáta z prehliadania internetu. Tak isto treba povedať, že dáta nie sú využívané za iným účelom, ako je zvýšená ochrana prehliadania internetu.
Komentáre