Ako môžete z fotografií v smartfóne vytvoriť do pár minút video s hudbou? Je to jednoduché!

Vytvorte si z vašich fotiek jednoduché video aj so sprievodnou hudbou a posuňte ukladanie svojich spomienok na vyššiu úroveň.

Google Fotky_3
Zdroj: Vosveteit.sk

V dobe smartfónov je ukladanie spomienok jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Odfotenie fotografie zaberie zlomok sekundy a my tak v galérii máme kopec fotiek. Zachytenie spomienok sa ale dá posunúť rôznymi úpravami na oveľa vyššiu úroveň. Napríklad vytvorením videa.

Funkcionalita Google Fotiek

Aplikáciu Google Fotky mnohí z nás používajú okrem zálohovania fotiek aj ako klasickú galériu. Preto je táto aplikácia často aj súčasťou predinštalovaných aplikácií v telefóne. Na vytvorenie a úpravu videa existujú mnohé aplikácie tretích strán, no prečo nevyužiť niečo, čo už v mobile nainštalované máme.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Fotky Google
Fotky Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Google Fotky nám umožňujú vytvoriť jednoduché video, ktoré je kolážou viacerých fotografií (až 50). Nastaviť si viete trvanie jednotlivých fotografií a do videa viete taktiež pridať aj hudbu. Poďme sa preto pozrieť na to, ako takéto video vytvoriť. Nezaberie vám to ani 5 minút.

Vytvorenie videa z fotografií

V aplikácii Google Fotky v spodnom menu prejdite do sekcie Knižnica. Následne vyberte možnosť Pomôcky.

google fotky pomôcky
Zdroj: vosveteit.sk

V sekcii Vytvoriť novú položku vyberte možnosť Film.

google fotky film
Zdroj: vosveteit.sk

Následne kliknite na Vybrať fotky a videá. To vám otvorí galériu, odkiaľ si viete navoliť rôzne fotografie.

google fotky vybrať fotky
Zdroj: vosveteit.sk

Po výbere fotografií sa vám otvorí editor. Ten je veľmi jednoduchý a prehľadný. Ďalšie fotky viete stále pridať kliknutím na Pridať fotky a videá. Pod samotným videom sa nachádza jeho časová os, no napravo od nej sa nachádzajú 2 ikony. V tej prvej si viete nastaviť rozloženie videa.

google fotky rozloženie
Zdroj: vosveteit.sk

V tej druhej si taktiež viete vybrať sprievodnú hudbu do videa, prípadne viete nastaviť video bez hudby. Samotnú hudbu môžete pridať svoju (Moja hudba), alebo sa viete rozhodnúť pre hudbu, ktorú vám ponúka Google (Sprievodná hudba). Ponuka je pomerne bohatá.

google fotky hudba
Zdroj: vosveteit.sk

Pri samotných fotografiách si viete nastaviť dĺžku samotnej fotografie v danom videu. Ak ste so všetkými nastaveniami spokojní, tak kliknite na tlačidlo Uložiť v pravom hornom rohu.

No a jednoduché video s hudbou podľa vášho výberu je na svete. Veríme, že s týmto návodom posuniete ukladanie vašich spomienok na vyššiu úroveň.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre