APLIKÁCIE A HRYNávody

Ako môžete Waze nastaviť tak, aby vás navigoval mimo diaľnic a spoplatnených ciest?

Aplikácia Waze nám ponúka viacero možností nastavenia trasy, medzi ktorými je aj trasa bez diaľníc a spoplatnenia. Takto to nastavíte.

Aplikácia Waze je skvelou voľbou v prípade jednoduchej, no efektívnej aplikácie pre navigáciu do cieľa. Jej výhodou je množstvo funkcií a personalizácie práve pre naše vozidlo, pričom hneď pri prvom nastavovaní aplikácie si volíme, akým vozidlom ideme, čím sa nám môže vyhľadať ideálna trasa. Mnohí používatelia však preferujú jazdiť na cestách, ktoré nie sú spoplatnené, resp. nepreferujú cestu po diaľniciach. Ako si teda nastaviť túto aplikáciu aby nás navigovala po cestách, na ktorých nebudeme platiť žiadne poplatky a vyhneme sa diaľniciam? Na to sa teraz pozrieme v našom návode a či už patríte medzi wazerov-začiatočníkov alebo ste už v aplikácii viac-menej zbehnutí, určite sa vám táto možnosť zíde.

Ako sa v aplikácii Waze vyhnúť diaľniciam a spoplatneným cestám?

Možno ste si nekúpili diaľničnú známku a možno sa len chcete vyhnúť frekventovaným úsekom na diaľniciach. Dôvodov, prečo by ste si mali nastaviť v aplikácii pre navigovanie cestu bez diaľnice a spoplatneného úseku, môže byť mnoho. Určite však viete, že možnosť nastavenia trasy bez spoplatnenia či diaľnice ponúka aplikácia Google Mapy. Ak však preferujete aplikáciu Waze, máme pre vás dobré správy. Rovnaké nastavenie môžete využiť aj v tejto navigácii a nastaviť si teda ideálnu trasu podľa vašich preferencií. Ako však na to? Môžete postupovať podľa postupu popísaného nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
  • V aplikácii Waze klepnite na okno Info o vozidle
  • Zvoľte možnosť Ďalšie voľby navigovania
  • Aktivujte si možnosti Zakáž spoplatnené úseky a Vyhnúť sa diaľniciam

Vďaka tomuto postupu bude vaša aplikácia preferovať trasy, ktoré nebudú spoplatnené. V tomto okne však máte oveľa viac možností ako si svoju trasu prispôsobiť a určiť si tak najpohodlnejšiu cestu vďaka Waze. Mimochodom, ak preferujete aplikácie Google Mapy, tak obdobnú funkciu ponúka i táto navigácia.

Aké ďalšie možnosti nám aplikácia ponúka?

Možností, ako si môžete čo najpohodlnejšie naplánovať vašu trasu na dovolenku, výlet či do práce môže byť mnoho. Keď však idete na neznámu cestu, možno je pre vás výhodné zakázať aj trasu po nespevnených cestách. Keďže tieto cesty nepoznáte, vyhnete sa nepríjemnému prekvapeniu na ceste. Rovnako si viete nastaviť, aby vás Waze nenavigoval na komplikované križovatky, čo ocenia najmä vodiči, ktorí si nie sú svojimi schopnosťami takí istí. V prípade cesty do zahraničia si rovnako môžete nastaviť trasu bez trajektov.

Waze navigacia
Zdroj: Vosveteit

Aplikáciu Waze tak určite oceníte ak chcete využiť pokročilé funkcie, pričom práve táto alternatíva ponúka viac funkcií ako Google Mapy. Ak chcete teda vyskúšať niečo nové a nikdy ste s touto aplikáciou nerobili, mali by ste to určite vyskúšať.

Používate aplikáciu Waze pri vašich cestách? A v čom práve táto aplikácia podľa vás vyniká? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close