Návody

Ako môžete vytvoriť fotokoláž z fotografií v smartfóne?

Pozrite sa, krok po korku, ako môžete vytvoriť z fotografií v smartfóne fotokoláže pomocou aplikácie Google Fotky. Je to jednoduchšie, než sa zdá!

Určite ste si už niekoľkokrát priali spojiť niekoľko fotiek do jedného zaujímavého obrazu. Vytváranie fotokoláže môže byť zábavným a kreatívnym spôsobom, ako to dosiahnuť. Väčšinou nás ale pri vytváraní fotokoláže odradí, že je potrebné ovládať prácu s grafickým programom, čo môže byť pre mnohých používateľov pomerne náročné. Fotografie treba zväčša strihať, upravovať ich veľkosť a podobne. Máme ale pre vás dobré správy, s aplikáciou Google Fotky to zvládnete hravo. Nemusíte byť žiaden grafický dizajnér a ani nič podobné, všetko za vás spraví softvér, vy si len musíte vybrať fotografie, z ktorých chcete spraviť koláž. Poďme sa nižšie pozrieť, ako na to.

Ako vytvoriť fotokoláž z fotiek smartfóne?

Fotokoláže môžu byť perfektným spôsobom, ako zhrnúť spomienky z dovolenky, výletu či rodinnej oslavy.  No, ako na to? Na Android zariadení stačí otvoriť aplikáciu Google Fotky. Ak ju nemáte stiahnutiu v smartfóne, tak nižšie je odkaz do Obchodu Play, odkiaľ ju môžete stiahnuť do smartfónu. Dostupnou je zadarmo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Fotky Google
Fotky Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Teraz, ako máte nainštalovanú aplikáciu v telefóne, tak ju otvorte. Následne podržte dlhšie prst na ľubovoľnej fotke. Potom budete mať k dispozícii možnosť označenia viacerých fotografií súčasne. Vyberať si môžete až šesť fotiek z vašej galérie, ktoré môžete spojiť do jednej. V ďalšom kroku jednoducho stlačte tlačidlo „Pridať do“ v spodnej ponuke menu a vyberte „Fotokoláž“. Aplikácia Google Fotky automaticky zorganizuje vybrané snímky do koláže, ktorú predvolene usporiada v štvorcovom alebo obdĺžnikovom vzore ako môžete vidieť na tretej snímke nižšie.

Teraz môžete upravovať veľkosť a polohu jednotlivých fotiek alebo ich vymeniť za iné zo svojej galérie. Máte možnosť jednoducho premiestniť dve alebo viac fotiek, stačí jednu podržať a presunúť ju nad druhú. A ak ste s výsledkom spokojní, jednoducho ho uložte.

Aplikacie fotky ako vytvorit kolaz navod_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Ale to nie je všetko! Google Fotky ponúkajú okrem iného aj rôzne filtre, dizajny a šablóny, pomocou ktorých môžete svoju koláž ešte viac vylepšiť. Tieto funkcie nájdete v spodnej časti ponuky. No treba povedať, že veľká časť z nich je dostupnou pre používateľov, ktorí si platia za úložný priestor v službe Disk od Google.

Aplikacie fotky ako vytvorit kolaz navod_5
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne, ako ste spokojní s vašou fotokolážou, tak ju môžete zdieľať so svojimi priateľmi a rodinou, prípadne na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close