Návody

Ako môžete uzamknúť aplikácie vo vašom Xiaomi, či skryť obsah upozornení?

Zabráňte vašim zvedavým priateľom v čítaní vašich osobných informácií. Nastavte si Zámok aplikácií a zvýšte zabezpečenie svojich údajov.

Zvedavosť je jedna z ľudských vlastností, ktorá vie spôsobiť mnoho nepríjemností. Typickým príkladom je určite nahliadnutie do smartfónu kamaráta či partnera vo chvíli, keď nie je nablízku. Práve preto sú smartfóny často uzamknuté heslom či nakreslením vzoru. To ale nemusí nutne zabrániť osobe pred vniknutím do daného zariadenia. No MIUI ponúka ešte jednu vrstvu zabezpečenia, ktorá vie takmer perfektne zabrániť prístupu k citlivým údajom.

Zamknutie jednotlivých aplikácií

Okrem uzamknutia smartfónu si v prostredí MIUI viete zamknúť aj samotné aplikácie. Tie viete odomknúť podobne, ako samotné zariadenia a to pomocou odtlačku prstu, prípadne pomocou rozpoznania tváre. Táto funkcionalita so sebou ale prináša ešte jednu výhodu, na ktorú sa pozrieme neskôr.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najprv si ale uzamkneme aplikácie. Proces ich odomykania si nemusíte nastaviť pre všetky aplikácie ale iba pre tie, ktoré považujete za citlivé. Pre nastavenie takéhoto uzamknutia prejdite do nastavení, kde otvorte sekciu Aplikácie. Následne vyberte možnosť Zámok aplikácií.

MIUI zámok aplikácií
Zdroj: vosveteit.sk

To vám otvorí prvotný proces nastavenia, preto postupujte podľa pokynov na obrazovke. Systém vám taktiež odporučí to, aké aplikácie si ľudia uzamykajú najčastejšie. Tento zoznam viete následne kedykoľvek doplniť. Pre každý prípad je ale potrebné nastavenie odomknutia pomocou kódu, prípadne nakreslením vzoru. V tomto prípade odporúčame inú kombináciu, než v prípade uzamknutia smartfónu. Ak by totiž táto kombinácia bola rovnaká, tak je uzamknutie aplikácií viac menej zbytočné.

MIUI zámok aplikácií zoznam aplikácií
Zdroj: vosveteit.sk

V sekcii Zámok aplikácií si následne otvorte nastavenia (ozubené koliesko v pravom hornom rohu). Tu si viete nastaviť aj odomknutie pomocou odtlačku prstu, prípadne si viete pozmeniť svoj vzor na odomknutie a podobne.

Skrytie obsahu upozornení

No a dostávame sa k výhode, ktorú funkcionalita Zámok aplikácií poskytuje. Ide o skrytie obsahu upozornení. Ide najmä o texty správ, ktoré nám vedia prísť prostredníctvom rôznych chatovacích aplikácií. Tie si vie nepovolaná osoba prečítať aj bez otvorenia samotnej aplikácie. No ak zapnete skrytie obsahu upozornení, tak má daná osoba smolu, text správy si neprečíta.

Takéto skrytie obsahu si viete nastaviť zvlášť pre aplikácie, ktoré máte zapnuté v rámci zámku aplikácií. V nastaveniach zámku aplikácií preto vyberte možnosť Skryť obsah upozornení. Následne už iba vyberte aplikácie, ktorých obsah chcete ponechať utajený.

MIUI skryť obsah upozornení
Zdroj: vosveteit.sk

Veríme, že vám tieto triky pomôžu k zlepšeniu vášho súkromia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close