ANDROIDNávody

Ako môžete skontrolovať kvalitu signálu vášho operátora v smartfóne? Nepotrebujete k tomu žiadnu aplikáciu!

Ukazuje vám váš smartfón všetky paličky no aj tak je signál slabý? Pozrite sa, ako môžete skutočne zistiť kvalitu mobilnej siete!

Stáva sa vám, že mobilný internet je pomalý a pociťujete aj výpadky pri telefonovaní? Deje sa vám to aj napriek tomu, že vám smartfón ukazuje všetky paličky pri kvalite siete? Tie bohužiaľ nie sú pravým ukazovateľom kvality pripojenia k mobilnej siete.

Každý výrobca smartfónov si vytvára vlastné rozmedzie sily signálu a podľa toho upravuje zobrazenie paličiek. Aj to je dôvod, prečo má váš známy iný počet paličiek, napriek tomu, že ste na rovnakom mieste a máte toho istého operátora. Ako potom zistiť skutočnú silu mobilnej siete?

Sila mobilného signálu sa meria v decibeloch a dá sa jednoducho dohľadať vo vašom smartfóne. Preto sa dnes pozrieme, kde túto informáciu v mobile hľadať.

Ako zistiť silu mobilného signálu

Návod nižšie bude zobrazený na zariadení Xiaomi, no postup je takmer identický pri všetkých Android zariadeniach. Najprv je potrebné otvoriť Nastavenia a následne otvoriť sekciu O telefóne.

signal 1
Zdroj: vosveteit.sk

Potom je potrebné nájsť sekciu Stav, ktorá sa môže nachádzať na rôznych miestach. V prípade Xiaomi sa do tejto sekcie dostanete kliknutím na Všetky podrobnosti, kde trochu nižšie nájdete sekciu Stav.

signal 2
Zdroj: vosveteit.sk

Následne vyberte SIM kartu, ktorej kvalitu chcete overiť kliknutím na Stav SIM karty.

signal 3
Zdroj: vosveteit.sk

Následne sa otvorí okno so zoznamom informácií. Nás ale zaujíma informácia pri názve Sila signálu. Ako môžete vidieť, táto hodnota sa pravidelne mení. Hodnota sa meria v dBm ( decibely na milliwatt).

signal 4
Zdroj: vosveteit.sk

Táto hodnota sa zväčša pohybuje v rozmedzí -50 až -110 dBm. Čím je číslo vzdialenejšie od nuly, tým je signál slabší (napr. signál s hodnotou -70 je silnejší, než ten s hodnotou -100).

Ak by sme mali vytvoriť istú stupnicu kvality signálu, tak hodnoty pod -60 sú označované za skvelé a plne vhodné na rýchle internetové pripojenie. Hodnoty v rozmedzí -60 až -75 sú považované za dobré, ak sa hodnota nachádza medzi -76 až -90, ide o prijateľnú úroveň kvality siete. Ak sa ale hodnoty nachádzajú nad -90, hovorí sa už o slabom signáli.

V prípade, ak by ste chceli zistiť i ďalšie podrobnosti i kvalite signálu, tak nám dovoľte dať vám do pozornosti článok, kde sme sa venovali tejto téme podrobnejšie.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close