Ako môžete pri filmoch a seriáloch na Netflixe zobraziť IMDb hodnotenie?

Pozrite sa, ako môžete pri filmoch a seriáloch na Netflixe zobraziť IMDb hodnotenie, ktoré vám pomôže vybrať si kvalitnejší obsah.

Netflix IMDb rating
Zdroj: unsplash.com (charlesdeluvio), Vosveteit.sk

Platforma Netflix je bezodnou studňou obsahu. Nájdeme tam nielen tisícky filmov, ale aj seriálov. Častokrát však narazíme na obsah, ktorý nás jednoducho nezaujíma. To je aj dôvod, prečo obsah aktívne vyhľadávame.

Hoci algoritmus, ktorý nám navrhuje obsah, je schopný analyzovať naše správanie a na základe toho nám odporučiť filmy, či seriály, tak častokrát zobrazuje ten istý obsah. Následne musíme hľadať obsah a skúšať šťastie, či nás osloví alebo nie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mnoho fanúšikov dlhodobo volá po tom, aby vývojári Netflixu pridali do rozhrania aj hodnotenie obsahu rôznymi inými odbornými portálmi. Jedným z vôbec tých najznámejších portálov tohto typu je IMDb. Ide o online databázu informácií súvisiacich s filmami, ale aj seriálmi, ktorá okrem iného sprostredkúva hodnotenia obsahu. Rovnako treba uviesť, že mnoho fanúšikov filmov, ale aj seriálov, vyberá obsah na základe recenzií a hodnotení. Takéto hodnotenie, ktoré by mohlo používateľom pomôcť s vyhľadávaním obsahu, naprieč platformou Netflix nehľadajte. Nenájdete ho tam.

Ako môžete na Netflixe pridať IMDb hodnotenie ku filmom a seriálom?

Asi prvou otázkou, ktorú by sme si mali zodpovedať je, čo to vlastne IMDb Rarting presne je. Ako sme už vyššie naznačili, tak ide o hodnotenie filmov a seriálov. Tento rating je odvodený od hlasovania používateľmi stránky IMDb. Rovnako treba uviesť, že algoritmus, ktorý spracováva tieto hodnotenia používateľmi, berie do úvahy aj to, kto hodnotí film, aby nedochádzalo k skresleniu výslednej známky obsahu v dôsledku veľkého počtu hodnotení filmov a seriálov menej skúsenými používateľmi.

Otázkou je, dá sa toto hodnotenie implementovať do rozhrania Netflixu? Odpoveď je áno, ale nie oficiálnou cestou. Za týmto účelom budeme potrebovať rozšírenie pre internetový prehliadač Chrome, ktoré môžete stiahnuť z odkazu nižšie. Ide konkrétne o rozšírenie Trim: IMDB Ratings on Netflix and Prime Video.

Potom, ako otvoríte obchod s rozšíreniami pre internetový prehliadač Chrome, tak zvoľte možnosť Add Chrome, teda pridať do prehliadača Chrome.

IMDb hodnotenie_netflix
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne, ako stiahnete rozšírenie do prehliadača, tak ho reštartujte. Potom otvorte Netflix a pri filmoch seriáloch v pravom hornom rohu uvidíte hodnotenie IMDb. Okrem iného, rozšírenie zobrazuje aj hodnotenie platformy Rotten Tomatoes.

Netflix IMDB hodnotenie
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že toto hodnotenie vám pomôže vybrať si kvalitnejší obsah.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre