Ako HyperOS zmení váš Xiaomi smartfón? Pozrite sa, ako sa neskôr zmení váš mobil

Xiaomi postupne prinesie aktualizáciu na HyperOS aj do starších zariadení. Čo môžeme od nového systému očakávať?

Xiaomi HyperOS_title photo_titulka
Zdroj: valiantsin suprunovich / Shutterstock.com, Vosveteit.sk (úprava)

To, že nadstavba MIUI končí už nie je žiadnou novinkou. Xiaomi sa rozhodla investovať do nového operačného systému HyperOS, ktorý posunie ich smartfóny ďalej do budúcnosti. HyperOS príde predinštalovaný v najnovších zariadeniach tohto technologického giganta, no postupne aktualizáciu na nový operačný systém dostanú aj staršie zariadenia. Lenže aký je vlastne rozdiel medzi MIUI a HyperOS?  

HyperOS nie je len tak nejakou aktualizáciou. Ide o kompletne nový operačný systém, ktorý spoločnosť vystavala od základov na to, aby priniesol lepší výkon, viac možností ako prepojiť vaše zariadenia v smart domácnosti a ponúkne aj možnosti umelej inteligencie. Stále ide o nadstavbu bežiacu na Androide, no v porovnaní s MIUI je HyperOS svojou vlastnou kapitolou.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najväčšou zmenou systému HyperOS je spôsob, akým sa bude aktualizovať, vysvetľuje Mundoxiaomi. Aktualizácie MIUI vylaďovali možnosti nadstavby, no s každou veľkou aktualizáciou sa musela platforma prispôsobiť tomu, čo robil Google. HyperOS ponúkne absolútnu kontrolu nad tým, čo sa v ekosystéme zmení a čo nie. V praxi to znamená, že Xiaomi musí aktualizovať iba časť systému Android. Zvyšok HyperOS, vrátane subsystému Vela, závisí výlučne od spoločnosti.  

Zároveň to znamená aj to, že aktualizácie už nebudú viazané na aktualizácie čistého Androidu od Googlu. Xiaomi si nastaví vlastný harmonogram. Existuje možnosť, že užívatelia dostanú niektoré funkcie skôr, ako sa objavia v čistom Androide a než sa dostanú na iné značky.  

Bezproblémové prepojenie a umelá inteligencia

Hlavnou ideou HyperOS je prepojenie. Spoločnosť Xiaomi chce tento operačný systém implementovať do celej rady svojich produktov, napríklad nositeľnej elektroniky alebo smart televízorov. Ako užívateľ vďaka tomuto rozhodnutiu získate oveľa jednoduchšie možnosti, čo sa týka vašej smart domácnosti alebo zariadení Xiaomi, ktoré doma máte. HyperOS bol už od základov navrhnutý tak, aby dokázal bezproblémovo túto mieru integrácie implementovať.  

Nezávislé aktualizácie, nové možnosti pre smartfón, bezproblémová integrácia či umelá inteligencia. Znie to dobre, no HyperOS prinesie aj praktické vylepšenia vo výkone vášho smartfónu. Momentálne ide o najľahší operačný systém na trhu, čo znamená, že v pamäti zaberie menej miesta a nie je tak náročný na hardvér. Zároveň prináša špičkovú optimalizáciu, no to je ešte otázne. Uvidíme, ako budú fungovať prvé smartfóny s týmto operačným systémom.  

Práve vyššie spomínaná umelá inteligencia bude previazaná s každým systémom smartfónu. Spoločnosť Xiaomi tvrdí, že HyperOS sa bude od vás učiť a neskôr vám uľahčí niektoré úlohy. V praxi by operačný systém vedel načítať aplikácie skôr, než ich zapnete. To by sa mal učiť sledovaním toho, ako pracujete so smartfónom.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre