Ak plánujete kúpu smartfónu, chvíľku počkajte: Tieto skvelé Xiaomi smartfóny budú predstavené v najbližších týždňoch

Ktoré Xiaomi smartfóny budú predstavené do konca tohto roka? Pozrite sa na veľký prehľad informácií, ktoré zatiaľ o modeloch máme!

Xiaomi Redmi Poco
Zdroj: Vosveteit (koláž), Xiaomi

Čínska spoločnosť Xiaomi nám toho tento rok predstavila viac než dosť. Od vlajkovej línie Mi 11, cez smartfóny z radov Redmi K40, strednú triedu v podaní Redmi Note 10 a dokonca i základný, no dobre vybavený Redmi 10. To však nie je stále všetko a keď spomenieme i modely z radov Poco F3, Poco X3 Pro a čerstvý Xiaomi CIVI s 32mpx kamerou a čipsetom Snapdragon 778G, ešte stále nekončíme. Zoznam modelov, ktoré majú byť predstavené ešte tento rok je stále obsiahly a niektoré z nich majú dokonca i oficiálny dátum predstavovania. Ak teda plánujete kúpu smartfónu ešte tento rok, sledujte pozorne. Prinášame vám totiž veľký prehľad zariadení, ktoré by mohli byť už v najbližších týždňoch predstavené.

Veľké predstavovanie Poco smartfónov

Dcérska spoločnosť Xiaomi s názvom Poco sa nám tento rok rozhodla vydať hneď niekoľko skvelých smartfónov. Rok sme začali so sviežimi modelmi Poco F3 a Poco X3 Pro, oba so skvelou výbavou a zaradením do vlajkovej línie smartfónov. No už o pár dní, 30.9. 2021 nás čaká indické predstavenie modelov z radu Poco C4. Ten by mal byť zaradený do nízkej cenovej relácie podobný modelu Redmi 10 či ešte do nižšej kategórie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Po jeho boku by sme však mali vidieť i Poco X4 a Poco M4, teda modely spadajúce do strednej triedy smartfónov. Očakávame, že model Poco X4 bude „zabijakom“ v strednej triede, teda model s výbavou, ktorá bude na svoju cenovú kategóriu nezvyčajná. Jeho súrodenec s označením Poco M4 by mal zasa spadať do ešte nižšej cenovej relácie a tým sa zaradiť opäť do podobnej kategórie, akou je línia Redmi 10.

Predstavenie tento rok zažije i model z radu Xiaomi 12

Boj o prvenstvo v použití vlajkových čipsetov Snapdragon 898 bude môcť začať už čoskoro! Povráva sa, že prvé testovacie kusy už spoločnosti majú u seba a prípravy modelu Xiaomi 12 sú už v plnom prúde. Práve preto vieme povedať, že vlajkový model pre rok 2022 bude predstavený už tento rok v decembri.

Mi 12 snímač
Kamera modelu Xiaomi 12. Zdroj: Xiaomiadictos.com

Základnému smartfónu z radu Xiaomi 12 nebude chýbať AMOLED LTPO displej E5 od Samsungu s 2K rozlíšením a 120Hz obnovovacou frekvenciou. Xiaomi sa plánuje v prípade modelu Xiaomi 12 prekonať a priniesť model, ktorý získa tri snímače s 50 megapixelmi. V prípade hlavného snímača by malo ísť o ISOCELL GN5 od Samsungu. Povráva sa i o 120W nabíjaní a taktiež 50W bezdrôtovom nabíjaní pre 5000mAh batériu. Model by mohol byť predstavený so systémom Android 12 spolu s nadstavbou MIUI 13.

Nasledovať bude i Redmi K50

Svoju premiéru s čipsetom Snapdragon 898 by mala zažiť i dcérska spoločnosť s názvom Redmi. Model Redmi K50 má vyjsť hneď v závese za Xiaomi 12 a veľa informácií zatiaľ o modeli nemáme. Má ísť však o lacnejšiu alternatívu v triede vlajkových lodí a rovnako má tento rok prísť len jeden model. Jeho súrodenci s označením Pro a Pro+ budú teda výsadou až budúceho roku.

Uvidíme i skladateľné smartfóny?

Viacero únikov a spoľahlivých zdrojov tento rok poukazovalo i na príchod troch skladateľných modelov od Xiaomi tento rok. Prvým modelom tak mal byť Mi MIX Fold, no zvyšné dva zatiaľ nepoznáme. Po týchto novinkách, na ktoré všetci čakáme sa takzvane zľahla zem. No veríme, že sa naše predpovede naplnia a tento rok bude patriť ešte ďalším dvom modelom so skladateľným displejom.

Mi MIX Fold
Mi MIX Fold. Zdroj: Youtube.com
(XEETECHCARE)

Podľa klasického plánu Xiaomi by tento rok mali byť predstavené modely akými je Xiaomi 11T Lite, Redmi 10A či Redmi 10C. Xiaomi zatiaľ však ešte nástupcov minuloročných modelov neavizovalo a nie je tak jasné, či sa takéto modely dostanú ešte na verejnosť a budú predstavené tento rok. Ostáva nám teda čakať, pretože čínsky gigant je plný prekvapení a dokáže nám predstaviť utajovaný model takmer zo dňa na deň. A nebojte sa, nezabudli sme ani na plánovaný Xiaomi Note 11. Ten by však mal zažiť svoju premiéru až budúci rok.

Kúpili ste si už smartfón z radov Xiaomi tento rok? Alebo čakáte na predstavenie nejakého ďalšieho? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre