7 trikov spojených s obchodom Google Play, ktoré by mal každý používateľ Androidu poznať

Pozrite si tieto triky, ako efektívnejšie pracovať s najväčším obchodom Google Play, v ktorom nájdete aktuálne viac ako 2,8 milióna aplikácií.

Google Play obchod s aplikaciami
Zdroj: Vosveteit.sk

Obchod Google Play je najrozšírenejším obchodom s aplikáciami na svete. Okrem toho, že ich obsahuje viac ako 2,8 milióna, tak sme pre Vás nižšie zoskupili niekoľko užitočných tipov, ako s obchodom Google Play môžete pracovať efektívnejšie.

7 tipov, ako pracovať s Google Play efektívnejšie

Sťahujte aplikácie pomocou Vášho počítača

Častokrát Vám prinášame tipy na najlepšie aplikácie v obchode Google Play. Vedeli ste však, že si ich môžete stiahnuť do svojho smartfónu aj prostredníctvom počítača. Všetko čo preto potrebujete spraviť, je prihlásiť sa do obchodu Google Play na počítači s rovnakým Gmail účtom. Následne len kliknite na odkaz stiahnutie a Google Play Vám automaticky navrhne Vaše zariadenia, pre ktoré je možné nainštalovať aplikáciu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google Play instalovanie aplikacii z obchodu Google Play cez pocitac
Zdroj: Vosveteit.sk

Potrebujete externého správcu aplikácií? V  skutočnosti nie

Ďalšou skvelou funkciou, ktorú mnohí ľudia nepoznajú, je vstavaný správca aplikácií priamo v obchode Google Play. Otvorte si ponuku Menu, potom kliknite na Moje aplikácie a  hry, následne na položku Nainštalované a Úložisko. Následne môžete spravovať aplikácie nainštalované vo Vašom smartfóne.

Google Play vstavany spravca aplikacii
Zdroj: Vosveteit.sk

Aplikácie vo vývojí a  redakčný výber

Vzhľadom na to, že Google Play obsahuje takmer 3 milióny aplikácií a hier, tak je niekedy celkom náročné natrafiť na tie „podarenejšie“ kúsky. Aj na toto Google myslel. V rámci sekcie Aplikácie alebo Hry, v hornej lište môžete prerolovať na redakčný výber. V rámci tejto sekcie nájdete odporúčané aplikácie a hry. Okrem toho, spoločnosť Google pridala do ponuky menu  aj sekciu s  možnosťou vyskúšania ešte oficiálne nevydaných aplikácií. Síce je aktuálne v tejto sekcii relatívne málo ešte oficiálne nevydaných aplikácií alebo hier, ale aj  napriek tomu, sa oplatí z času na čas zavítať do nej zavítať.

Google Play Tipy ako efektivnejsie pracovat s obchodom google playZdroj: Vosveteit.sk

Kúpili ste si hru alebo aplikáciu a nie ste s ňou spokojný? Požiadajte o vrátenie peňazí

Ďalšou skvelou funkciou, ktorú ponúka Google Play obchod, je vrátenie peňazí za aplikácie a hry, s ktorými nie ste spokojný. Po stiahnutí aplikácie, resp. hry, za ktorú ste zaplatili Vám v ponuke obchodu Google Play pri danej aplikácií vyskočí možnosť vrátenia poplatku, bez toho, aby sa Vás niekto pýtal na dôvod vrátenia. Táto možnosť vrátenia peňazí Vám bude dostupnou po dobu 48 hodín. Aplikácia Vám samozrejme nezostane nainštalovaná v smartfóne, spolu s vrátením poplatku Vám bude totiž zo zariadenia odstránená.

Google Play
Zdroj: flickr.com (Bram.Koster)

Nainštalujte si nedostupné aplikácie

Stretli ste sa s problémom, že aplikácia nebola vo Vašom regióne dostupná? My sme sa s týmto stretli už veľakrát. Riešením je presunutie sa do inej krajiny s Vašim smartfónom, odkiaľ budete môcť stiahnuť aplikáciu. Ale nie, srandujeme. Existuje aj jednoduchšie riešenie, ktorým sú VPN aplikácie. V skratke sa jedná o možnosť pripojenia sa na internet z iného „kúta“ sveta. Funguje na veľmi jednoduchom princípe, potom ako pošlete príkaz, napríklad na otvorenie stránky, tak smeruje na server v inom regióne sveta, odkiaľ tento príkaz zas smeruje ďalej. Cieľový server si potom „myslí“, že sa nachádzate na inom mieste, ako v skutočnosti ste.

SuperVPN Fast VPN Client
SuperVPN Fast VPN Client
Developer: SuperSoftTech
Price: Free

Chcete mať dohľad nad tým, čo si Vaše ratolesti inštalujú do smartfónu?

Ak máte v domácnosti mladšieho súrodenca alebo dieťa, ktoré už aktívne narába so smartfónom, tak potom je dobré mať kontrolu nad tým, čo si inštaluje do svojho telefónu. Obchod Google Play ponúka možnosť nastavenia „Rodičovského zámku“. Vďaka tejto funkcii, pri inštalácií aplikácií a hier budete musieť zadať Vami nastavené heslo. V inom prípade, z obchodu Google Play nestiahnete aplikácie. Funkciu nájdete v Nastaveniach > Rodičovská Kontrola.

Google Play Nastavenia rodicovskeho zamku
Zdroj: Vosveteit.sk

Vypnite si automatické aktualizácie

Ak máte v smartfóne desiatky aplikácií a hier, tak to môže byť poriadna záťaž na Vaše mobilné dáta. Ale aj na takéto situácie spoločnosť Google myslela. V rámci Nastavení aplikácie si môžete vypnúť automatické aktualizácie aplikácií a hier. Odporúčame Vám tak spraviť minimálne v prípade mobilných dát.

Google Play vypnutie automatickych aktualizacii
Zdroj: Vosveteit.sk

Poznáte iné triky alebo tipy, ktoré vedia zefektívniť prácu s obchodom Google Play? Dajte nám ich nižšie vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre